Co nesmí chybět v tašce na pláž

Co nesmí chybět v tašce na pláž 

Plážová sezóna nás vždy nabádá zamyslet se nad tím, co si s sebou vše potřebujeme vzít. Když něco zapomeneme, jsme většinou velmi rozladění. Co v kabelce k vodě rozhodně nesmí chybět?  

Opalovací krém 

Ještě ráno na něj myslíme, ale poté jej zapomeneme vložit do tašky. A je zaděláno na pořádnou nepříjemnost. Bez opalovacího krému se u vody rozhodně neobejdeme. Pro začátek sezóny se nejvíce hodí opalovací krém s ochranným faktorem SPF 50, později můžeme přejít ke třicítce nebo dvacítce. Po dvou hodinách je nutné krém aplikovat znovu.  

Kvalitní pouzdro na brýle 

Máte drahé brýle a vezmete si je s sebou na pláž. Pokud nejste zvyklí plavat v brýlích, musíte je někde odložit. A je oheň na střeše. Stačí pár zrnek písku a drahé brýle mohou být navždy zničeny. Proto si s sebou do tašky nezapomeňte přibalit skutečně kvalitní pouzdro na brýle. To by mělo mít dvě části. První z nich je textilní obal, do kterého brýle uschováte, druhým je pevná schránka. A písek nemá šanci.  

Malá svačinka a dostatek pití 

Na sluníčku člověku vyhládne, proto se vždy hodí mít u sebe tyčinku nebo něco drobného k snědku. Nezapomeňte ani na vodu. Podle doporučení bychom měli v teplých dnech vypít více než 2,2 litrů vody. Jít na pláž bez něčeho k svlažení je čirý nesmysl. Určitě si následně něco koupíme v plážovém baru, ale ten může být při našem příchodu ještě zavřený.  

Co s telefonem a doklady?  

Klasická otázka všech, kdo se ocitají na pláži zejména na frekventovaných místech. Existují triky, jak bezpečně uložit peněženku i telefon, abychom si mohli nerušeně zaplavat. Například se doporučuje tyto předměty uzavřít do malé plastové dózy a zahrabat je do písku. To není špatný nápad, viďte.  

Většina z nás chodí na pláž relaxovat, proto bychom rozhodně měli mít k ruce kvalitní čtivo, ať to již znamená cokoliv. Vezměte si něco, do čeho se s chutí začtete.