Jak na minimalismus doma

Jak na minimalismus doma 

Zejména když pracuje formou home office, má tendenci dělat hromadu dalších věcí. Pomocnou ruku však podává minimalismus, který stačí doma jen začít praktikovat. Tento styl bydlení pomáhá k celkovému uvolnění mysli, protože se mozek nemá prakticky na co jiného soustředit. V interiéru se rázem necítíte zahlcení a volná cesta k produktivitě je připravená.  

Minimalismus – co to je 

Domnívat se, že nemůžou být ve vašem interiéru ani lehké záclony je mylné. Klidně si je na garnýže pověste, pakliže to vaše domácnost potřebuje. Minimalismus by se dal charakterizovat jako životní styl, nejen styl bydlení, jak si o něm řada lidí myslí. Jedná se o poměrně známou věc, která vešla v platnost před několika lety. Do popředí ji dostala žena jménem Marie Kondo, která jednotlivce učila pořádku v domácnosti. Dnes se minimalismus protkává nejen do světa bydlení, ale prakticky do všech odvětví života.  

V duchu minimalismu lidé nakupují, zařizují svůj šatník i domácnost. Vede je to k nakupování kvalitnějšího a k minimalizování utrácení za méně kvalitní alternativy věcí. Z dlouhodobého pohledu se jedná o úspornější styl života, který neudělá ani takovou díru do rodinného rozpočtu. 

Jak vypadá minimalismus doma 

Pokud bychom měli přejít do praxe, řekneme, že se sází hlavně na světlé barvy, které mají tendenci prakticky všechno odlehčit. Mluvíme o nástupu jemných barev, které nejsou zbytečných motivů nebo vzorů, které navíc nejsou křiklavé a nebudí v nás žádné negativní pocity, navíc nepoutají naši pozornost víc, než je nutné.  

Zároveň se v praxi snažíme jít cestou funkčnosti a praktičnosti, zároveň však cestou krásy, která je v současné době velmi podstatná. Člověku se doma musí hlavně líbit, nemyslíte?  

Při celkovém zařizování interiéru se hledají takové věci, které nejsou zbytečným lapači prachu. Investuje se skutečně jenom do toho, co je zrovna nejvíce zapotřebí.