Chcete vycestovat do zahraničí? Lákadlem je pro mnohé Kolumbie

Chcete vycestovat do zahraničí? Lákadlem je pro mnohé Kolumbie

Cestování patří k oblíbeným činnostem mnohých z nás. Důvodem toho je navštívení odlišných zemí, odlišných kultur, poznání nového a zajímavého. Navíc dnes máme mnoho možností a dopravit se můžeme prakticky do jakéhokoli koutu světa, a tak bychom toho měli využít. Podle posledních statistik je lákadlem mnohých lidí Kolumbie, která však nemá zrovna nejkrásnější minulost. Na druhou stranu právě minulost je důvod, proč se sem lidé sjíždí z různých koutů.  

Jestliže vás taktéž Kolumbie láká, měli byste se sem vydat. Jen se tedy o této zemi informujte dopředu. Abyste si o Kolumbii udělali už nějaký obrázek, máme pro vás několik zajímavostí, o nichž jste možná doposud neměli ani ponětí a které se Kolumbie týkají.  

Zajímavosti o Kolumbii 

  • Věděli jste, že v Kolumbii najdete řeku pěti barev? Jedná se o řeku Caňo Cristales River, což je řeka, kterou od června do listopadu zbarvuje řada jménem Macarenia clavigera. Řeka tak má díky této řase barvu žlutou, zelenou, modrou, černou a taktéž červenou.  
  • Věděli jste, že Kolumbie je třetím největším exportérem kávy na světě? Je v těsném zákrytu po Brazílii a Vietnamu.  
  • Věděli jste, že Kolumbie je také největším producentem kokainu na světě? Kolumbie je země s kokainovou minulostí, jelikož ho zde vyráběl slavný drogový dealer Pablo Escobar.  
  • Věděli jste, že kolumbijská hymna zde musí být spuštěna každý den? A to konkrétně v šest hodin ráno a v šest hodin večer. Je to stanovené zákonem.  
  • Věděli jste, že název Kolumbie je odvozen od Kryštofa Kolumba? Mnoho lidí si to bohužel neuvědomuje, ale je to tak.  
  • Věděli jste, že se zde koná jeden z největších karnevalů na světě? Je jím karneval Carnaval de Barranquilla, který se koná v únoru a který je pro Kolumbii typický. 
  • Věděli jste, že oblíbeným kolumbijským pokrmem jsou pečení mravenci? V Kolumbii se jim říká hormigas culonas.