Jak na bolavý žaludek? Pomohou bylinky

Jak na bolavý žaludek? Pomohou bylinky

Vánoční svátky se jako každý rok nesly ve znamení přejídání. Stoly byly neustále plné jídla, jedli jsme takzvaně páté přes deváté, proto se nemůžeme divit tomu, že náš žaludek trpěl a bohužel mnohé ještě bolavý žaludek trápí dodnes. Žaludek zkrátka není něco, co stráví automaticky a hned všechno. Některé pokrmy mohou v žaludku udělat paseku i na nadcházející týdny. Abyste však potížím a bolestem žaludku předcházeli nebo si od nich ulevili, víme, co vám pomůže. Jsou to bylinky, jejichž doslova kouzelnou moc využívali ke svém prospěchu už i naše babičky a prababičky.  

Jak jsme zmínili, náš žaludek byl v uplynulých měsících či jen v uplynulých týdnech velice namáhán a zatěžován. Nejen, že jsme neustále něco jedli, ale také jsme neustále jednotlivé pokrmy kombinovali, také jsme požívali více alkoholu než obvykle. To jsou ostatně všechno důvody, které mají vliv na bolavý žaludek. Zmiňme si však konkrétní bylinky, které nám od bolavého žaludku mohou konečně ulevit.  

Máta jako pomocnice při nevolnosti a rozbouřeném žaludku 

Bolavý žaludek doprovází ruku v ruce mnoho dalších problémů, jako jsou například nevolnosti. Naštěstí jak proti nevolnosti, tak proti rozbouřenému žaludku pomůže bylinka s krátkým názvem – máta. Máta se na bolavý žaludek využívá už od nepaměti. Pomocníkem je především mentol obsažený v listech, který je přírodním analgetikem a pomocníkem při bolestech.  

Heřmánkový čaj proti křečím 

Samozřejmě máta není jedinou bylinkou, která vám ulehčí od bolavého žaludku. Pomocníkem je mimo jiné i heřmánkový čaj, který nejen, že podpoří relaxaci svalů žaludku, ale také zmírní bolest i křeče. Navíc heřmánek působí protizánětlivě.  

Fenykl proti nadýmání i proti plynatosti 

Je vaším protivníkem spíše plynatost nebo nadýmání? Sáhnout byste měli po fenyklu. Ten totiž i reguluje pohyblivost střevních svalů a zbaví vás zmiňovaných problémů.