Česnek je zdraví prospěšný. Jaké jsou jeho účinky?

Česnek je zdraví prospěšný. Jaké jsou jeho účinky?

V období kolující chřipky nás zajímá jedna věc, a sice jak můžeme chřipce zabránit, jak posílit svůj imunitní systém, aby na nás chřipka nebo třeba jen obyčejné nachlazení, které však dokáže udělat větší paseku, nemohlo. Mnozí jedinci se spoléhají na jednu věc, a sice na farmaceutické produkty. Nespoléhají se však na takzvané superpotraviny, které dokážou s tělem člověka udělat daleko jiné věci. Třeba takový česnek – řada z nás ho pěstuje na zahradě nebo ho lze koupit za tři koruny padesát. Přesto o jeho tělu prospěšných možnostech nikdo nic neví.  

Jelikož je česnek často označován za přírodní antibiotikum, prozraďme si, jaké jsou jeho účinky, jak konkrétně tělu prospívá.  

Tělu prospěšné účinky česneku 

  • Česnek například léčí kožní infekce, a to díky látkám, které jsou v česneku obsažené a které spolehlivě bojují třeba s plísňovými kožními problémy, jako je pásový opar.  
  • Česnek mimo jiné dokáže ředit krev. Má takzvané protisrážlivé účinky, tudíž působí i jako prevence krevních sraženin.  
  • Česnek, který stojí opravdu hubičku, dokáže efektivně ochránit naše srdce. Předchází tím pádem onemocněním, jako je srdeční infarkt nebo ateroskleróza.  
  • Česnek je skvělým bojovníkem proti alergiím, které hned odstraňuje. Mohou za to jeho protizánětlivé účinky, které dokážou zlepšit i sennou rýmu.  
  • Česnek je unikátní také v tom, že ochraňuje člověka před cukrovkou, a to díky umu zvyšovat uvolňování inzulinu.  
  • Česnek je nejlepší parťák ve chvíli, kdy člověka bolí zuby. Právě od bolavých zubů totiž ulevuje. Stačí, když se bolavé místo potře drceným česnekem.  
  • Česnek je taký známý tím, že zpomaluje stárnutí, a to tím, že zlepšuje funkce mozku a zabraňuje ničení mozkových buněk.  
  • Česnek je taktéž skvělou prevencí rakoviny, což je největší strašák ve skříni, kterého lidé mají. Obsahuje totiž protirakovinné látky, které bojují hlavně proti nádorům prsů.