feng šuej

Jak bydlet podle fengšuej

FengShui vytváří soulad mezi člověkem, nebem a zemí, upravuje a harmonizuje prostor kolem nás – tímto přímo ovlivňuje naše podvědomí. Už starověcí Číňané si doma své věci uspořádalitakovým způsobem, aby ovlivnili kvalitu svého života. Základy feng-šuej – je nutné vyladit naše prostředí na způsob všude dobře, doma nejlépe. Prostředí, ve kterém žijeme, má silný vliv na naše zdraví, partnerské vztahy i úspěch v práci.

Chce to změnu!

Celé umění feng- šuej se točí kolem kosmické energie čchi. Feng- šuej v překladu znamená „vítr a voda“.  Abychom dosáhli harmonii, musíme v našem domově nechat energii čchi volně proudit. Největší význam mají tvary a barvy nábytku, stěn a stropu, dokonce i zvuky.Úkolem FengShui je vytvořit kolem sebe prostředí, které nás svou energii podporuje a pomáhá.

Souměrnost a zase souměrnost

Optimální půdorys je souměrný a pravidelný, jako obdélník nebo čtverec. Máte garáž v domě? Chyba!  Z pohledu feng-šuejmusí garáž stát samostatně, protože nám výpary z auta berou energii.   „Vykousnuté“ části se feng-šuej úpravami zarovnávají do pravidelného tvaru a rohy se v optimálním případě stabilizují, pomocí cihlové zídky nebo stromu. Vedle ložnice nesmí být koupelna s WC.   Odpadovou vodu se snažte vést co nejkratší cestou ven z domu. Vhodné nejsou ani příliš dlouhé chodby, je nutné takovou energetickou „dálnici“ přerušit třeba velkým kvítkem v květináči.Není žádoucí ani bazén umístit pod střechu v domě,pokud se už stalo, snažte se halu s bazénem osadit co nejvíce zeleni.

Ložnice – samostatná kapitola

Začneme postelí – ideální materiál je bambus nebo přírodní dřevo. Na zrcadlo v ložnici zcela zapomeňte, nebo se nezbavíte starých emocí. Čím méně doplňků, tím lépe.  Nepoužívejte kontrastní barvy, příkladně bílá/černá, jinak vás neminou konfliktní situace. A už vůbec do ložnice neumísťujte elektroniku a další zbytečné věci jako kosmetické přípravky, použité kapesníky, hromádky oděvů, staré nenošenéboty, odpadkový koš, stohy nepřečtených knih atd.