3 tipy, jak si udržet bílé zuby co nejdéle

3 tipy, jak si udržet bílé zuby co nejdéle

Žádné vybělení zubů bohužel netrvá věčně. Postupem času tak náš zářivý úsměv začne žloutnou nebo šednout. Výsledky bělení zubů si ale můžeme prodloužit správnou péčí a dodržováním několika zásad. Zářivý úsměv nám poté vydrží i několik dlouhých měsíců! 

Čistěte zuby pečlivě 

Jestliže jsme vynaložili čas a finance do vybělení chrupu, byla by škoda o výsledek rychle přijít. Víc než kdy dřív, bychom proto měli dbát na správnou dentální hygienu. Zuby bychom měli opravdu pečlivě čistit alespoň dvakrát denně, a to včetně mezizubních prostor. Použít můžeme i speciální zubní pastu s bělícími účinky, kterou nám doporučí stomatolog. Návštěva profesionální dentální hygieny je také správnou volbou.   

Zkuste bílou dietu

Pokud chceme, aby nám zářivě bílý úsměv vydržel co nejdéle, musíme se zaměřit na to, co jíme. Potravinám a nápojům, které zbytečně barví naše zuby, bychom se měli vyhýbat. Patří mezi ně především černá káva, čaj, červené víno, lízátka, borůvky nebo limonády. Zkusme proto zařadit takzvanou bílou dietu a jíst jen potraviny, které naše zuby zbytečně nezabarví. Jestliže si sklenku vína nebo misku borůvek přeci jen nedokážeme odpustit, měli bychom si alespoň ihned po konzumaci vyčistit ústa.   

Bělení ano, ale bezpečně

Pokud náš úsměv přestal zářit, můžeme podstoupit další vybělení. Bílé zuby jsou sice základem krásného vzhledu, ale nic se nemá přehánět. Pamatujeme, že zdraví je vždy na prvním místě. Zuby bychom si proto měli vždy bělit šetrně a u profesionálů. Nekvalitními preparáty nebo domácími recepty si můžeme nezvratně poškodit zubní sklovinu. Pražští stomatologové z kliniky Mediestetik proto používají k bělení zubů šetrnou plazmovou lampu ZOOM 3®.  Ošetření trvá přibližně dvě hodiny. Na zuby se nejprve nanese speciální bělicí gel, který je poté vystavený UV světlu z bělicí lampy. Efekt může při správné péči vydržet až tři roky!