Péče o podlahy

Víte, jak se starat o podlahy v domě?

Svůj příbytek uklízíme většinou jednou týdně. Při úklidu utíráme prach, vysáváme, případně i žehlíme, pokud je co. Samozřejmě nezapomínáme na podlahy, o které je třeba pečovat. Víte, jak se o podlahy v domě máte správně starat?

Mezi nejčastější typy podlahy se řadí dřevěná podlaha nebo vinylová. Zejména tyto dvě podlahy se pokládají do ložnic či dětských pokojů. Samozřejmě než podlahu položíte, ať už je jakákoliv, je třeba zvážit, jestli pod ni nedáte podlahové topení, které se zavádí hlavně v případě, kdy je pod podlahou studený beton nebo dlažba.

Nyní však přejděme k tomu, jak se o podlahy v domě správně starat.

Základní ošetření je nutností

Každou podlahu je nutné pravidelně ošetřovat. Přece jenom se podlaha může opotřebit vlivem přirozeného zatěžování. Ošetření podlah v obývacích místnostech, tedy v ložnicích, v dětských pokojích či v obývacím pokoji, je třeba provádět každé tři měsíce, pokud jsou podlahy zatěžovány silně, je třeba podlahy čistit jednou měsíčně.

Při běžném čistění linoleových podlah se většinou používá nějaký základní přípravek, který se zředí s vodou v poměru 1:5. Roztok se vždy nanese na podlahu, nechá se zhruba čtvrt hodiny působit a poté se podlaha kartáčem vydrhne. S rozpuštěnými nečistotami vám pomůžou savé hadříky.

Nezapomeňte po tomto čištění podlahu vytřít teplou vodou, díky které se plocha zneutralizuje. Pokud jsou na podlaze rýhy od gumy nebo tvrdošíjné skvrny, pořiďte si na ně speciální přípravek určený na odstranění skvrn na podlahách.

Při týdenním uklízení myslete i na podlahu

Sice jsme řekli, že se pořádné očištění podlahy má vykonávat jednou či třikrát za měsíc, nicméně běžnou údržbu je třeba vykonávat každý týden. Nezanedbávejte svou podlahu, ať na ní zbytečně neulpívají nečistoty.

Na běžnou údržbu nepotřebujete nic speciálního, postačí klasické čisticí prostředky, které mají výborný čistící efekt. Doporučujeme si pořídit takové čisticí prostředky, které na podlaze nechávají účinnou ochrannou vrstvu.

Když budete podlahu pravidelně udržovat, zajistíte jí delší životnost.