Nehoda v Polsku

Velká havárie v Polsku: bouralo 76 aut

Tuhá zima přinesla svoje. Nejprve to byly teplotní rekordy, které padaly na mnoha místech České republiky.  Jednalo se o teploty nižší než je mínus třicet stupňů Celsia. Arktické mrazy odešly až v posledních dnech.

Vánoce byly opět na blátě, sněhu jsme se dočkali až během týdne mezi Štědrým dnem a silvestrovskou nocí. Překvapení ve formě kupy sněhu donutilo převážně děti vyrazit na oblíbená místa s kamarády, kde si stavěly sněhuláky, koulovaly se, sáňkovaly a bobovaly. Nakonec se dočkaly i milovníci zimních sportů, kteří se konečně mohli vydat na oblíbené sjezdovky lyžovat.

Nízké teploty ovšem přinesly i namrznuté silnice, což způsobilo hromadu nehod. Jelikož současná zima stále nepolevuje (mylně si myslíme, že přichází obleva), na silnicích bychom měli být stále opatrní. Po neděli má navíc začít opět sněžit, což jistě způsobí další řadu autonehod.

Jistě se polepší řidiči v sousedním Polsku. Díky husté mlze a velké námraze došlo ke dvěma hromadným haváriím. Jednalo se o místa na polské dálnici, zhruba sto třicet kilometrů od Varšavy. V první várce se srazilo čtyřicet vozidel. Mezi nabouranými byla i nákladní auta a taktéž autobus. Ještě se nestačili všichni z této nehody vzpamatovat, o několik minut zhruba o čtyři sta metrů dál došlo k další velké bouračce. Tentokrát se jednalo o srážku třiceti šesti aut. Mezi zraněné patřilo třicet sedm lidí, přičemž šestice z nich je těžce zraněna.

Jedná se o velmi těžkou havárii, kterou v Lodžském vojvodství nepamatují. Záchranných jednotek bylo na místě stovky – sto policistů, devadesát hasičů, čtyři vrtulníkové a zdravotníci z okolních měst. Akce probíhá do pozdních večerních hodin. Provoz na této dálnici bude ovšem možný až v pátečních ranních hodinách.

Zima ještě nepolevuje, dbejte proto na silnicích zvýšené opatrnosti. Úrazy si totiž nežádají povolení a často přijdou z nenadání.