Únava může být symptomem nemoci štítné žlázy. Jaké jsou další příznaky?

Únava může být symptomem nemoci štítné žlázy. Jaké jsou další příznaky?

Podzim se i letos nese ve znamení celkové únavy organismu. Mnozí lidé přikládají únavu podzimnímu sychravému počasí nebo podzimním depresím, ale pravdou je, že za únavou může být i zcela něco jiného. Za neustálou a neutichající únavou může být i onemocnění štítné žlázy, což je problém, se kterým není dobré si zahrávat. Pokud se obáváte toho, že je vaše štítná žláza nemocná, prozradíme vám, jaké jsou další příznaky. V případě potvrzení dalších příznaků zamiřte okamžitě ke svému lékaři.  

Problémy s koncentrací, časté vyčerpání nebo neutichající únava – to jsou typické příznaky onemocnění štítné žlázy. Samozřejmě to nejsou jediné příznaky, ale jedná se o velice častý příznak. Zmiňme si však další příznaky, které signalizují onemocnění štítné žlázy.  

Příznaky poukazující na onemocnění štítné žlázy 

K dalším příznakům, které signalizují onemocnění štítné žlázy, patří například přibírání na váze. Opět se však jedná o symptom, který nemusí se štítnou žlázou vůbec souviset. Lze tedy říct, že jakékoli příznaky nemoci štítné žlázy mohou a nemusí být spojeny s onemocněním štítné žlázy. Je však dobré je nepřehlížet a případně s nimi zamířit k lékaři.  

K příznakům patří nejen přibývání na váze nebo celková únava, ale také náhlé změny tepové frekvence, zvětšení štítné žlázy nebo vypadávání vlasů. 

Onemocnění štítné žlázy má několik etap a přináší s sebou mnohé zdravotní potíže. Nemoc se projevuje jak na fyzickém, tak samozřejmě na psychickém zdraví člověka.  

Nemoc nezanechává trvalé následky 

I když nemoc jako taková nezanechává trvalé následky, pokud nemoc objevíme v pozdějším stádiu, může výrazně zkomplikovat život nebo může život dokonce i ohrozit. Bohužel štítná žláza produkuje celou řadu hormonů, které jsou potřebné pro správné fungování orgánů v těle. Pokud je štítná žláza nemocná, produkuje hormonů méně, tím pádem se to odráží na celkovém fungování organismu.