Špatně se vám spí? Víme, kde je problém

Špatně se vám spí? Víme, kde je problém

Probouzíte se každé ráno nevyspalí, bez energie a naprosto polámaní? Pokud se ve vašem životě neděje zrovna nic stresujícího, pravděpodobně je problémem nekvalitní matrace. Málokdo si uvědomuje, že za kvalitním spánkem stojí kvalitní matrace. Spánek bychom opravdu neměli podceňovat, měli bychom naopak zajistit, aby byl co nejkvalitnější, jelikož právě spánek je důležitý pro naše pevné zdraví. Proto investujte do matrace 90×200, 160×200 či do jinak velké matrace, která se hodí na vaše rošty postele.  

Pokud jste se rozhodli vyměnit svou matraci za novou, pokud se konečně chcete dobře vyspat, je důležité, abyste v první řadě nesledovali cenu. Cena totiž hraje až poslední roli při výběru matrace. I odborníci a lékaři se shodují na tom, že investice do kvalitního spánku je ta nejlepší investice, zároveň je to investice do pevného zdraví, tak na to pamatujte.  

Ať vám matrace vyhovuje 

Nejčastějším důvodem toho, že se vám na vaší matraci spí špatně, je její špatné tvarování nebo případně to, že je proležená. Mnozí lidé nakupují matrace bezhlavě, neinformují se o její výšce, o její váhové kategorii ani o tom, z jakého materiálu je vyrobená a jestli tento materiál a její tvrdost danému člověku vyhovuje.  

Každý člověk by měl při výběru matrace dát hlavně na svůj vlastní pocit. Jen my sami víme, jestli dobře snášíme tvrdé matrace nebo měkčí matrace. Neměli bychom se ohlížet na partnerovy nebo kamarádčiny názory, jelikož oni to mohou mít zcela jinak. Dbejte proto jen na své vlastní pocity a dejte na vlastní intuici.  

Tvrdost, výška i váhová kategorie hrají roli 

Jak jsme zmínili, na cenu se při výběru matrace nedívejte. Co vás však může zajímat, tak je tvrdost matrace, výška matrace a samozřejmě váhová kategorie dané matrace. Co se týče tvrdosti, obecně platí, že lidé nižší váhy mají mít měkčí matraci, lidé s vyšší váhou by měli mít tvrdší matraci. Rozhoduje však i poloha při spánku. Měkčí matraci upřednostňují ti, kteří spí na boku, tvrdší zase ti, kteří spí na zádech.