zelený čaj

Se zeleným čajem k vysněné postavě

S hubnutím se pojí hned několik důležitých zmínek. Nejdříve je zapotřebí, abychom upravili svůj jídelníček. Při pravidelném a kvalitním stravování nebude mít potřebu naše tělo ukládat si tuky na problematické partie (jako třeba boky či zadek) na později. Tudíž zamezíme příbytku kil. Navíc si tělo zvykne na hodiny, kdy dostane najíst, a nebude vyžadovat svým kručením přísun jídla. Poté se můžeme připravit na sportovní aktivity, kde danou energii rychle spálíme. Jelikož si tělo nebude nic ukládat, nebudeme za nějakou tu chvilku nuceni cvičit, protože už nebudeme mít co spalovat. Samozřejmě bez pitného režimu to nejde.

Spousta lidí, zejména žen, žije v domnění, že existují různí pomocníci na hubnutí. Nejedná se o mýtus – opravdu existuje několik produktů, po nichž se nehubne, ale díky kterým hubneme rychleji. Jedná se především o chia semínka nebo plody goji, které můžeme lehce zakomponovat do svého stravování. Mezi další takové pomocníky potom patří i zelená káva nebo stejnobarevný čaj. Pokud i tyto dva produkty zakomponujeme do pravidelné konzumace, jistě se výsledky na našem těle objeví o něco rychleji.

Zelený čaj je skvělou náhradou za nezdravou kávu. Obsahuje totiž stejné množství látek a složek co samotná káva. Pro milovníky tohoto lahodného černého moku je nutno upřesnit, že obsahuje i kofein, který v kávě je důvodem, proč ji lidé pijí. Zelený čaj je skvělou a hlavně zdravou alternativou. Doporučuje se pít hned z rána – stejně jako tomu bylo u pití kávy. Nejlepší volbou je pít čaj půl hodinu před každým jídlem. Díky němu totiž dosáhneme pocit nasycenosti a nebudeme mít tedy tendenci nakládat si velké porce nebo se přejídat. Nezapomínejte ale na sklenici vody, která každé vypití čaje musí doprovázet. Zelený čaj totiž vysušuje naše hrdlo.

Pamatujte, že tento produkt je pouze pomocníkem – nikoliv náhradou stravování.