srovnání nebankovních půjček

Srovnání bankovních půjček, aneb když nelze zaplatit účty

S financemi se neodmyslitelně pojí také šetření. Jenže to v dnešní době umí jen hrstka lidí. Jelikož žijeme v době, kdy si můžeme koupit leccos, šetření jde opravdu těžce. Každý touží po skvělém telefonu nebo po nejnovějších trendech v oblečení. Moderní domácnost je další na seznamu. Jenže toto všechno jsou položky, které nestojí zrovna málo. Proto lze šetření opravdu těžce. Dbejme proto na to, abychom alespoň dokázali zaplatit účty, které daný měsíc zaplatit potřebují. Pokud se tak nestane, můžeme se dostat do prekérních situací. Najednou budeme zahnání do kouta a jediné, co nám bude zbývat, je půjčit si. Jenže dostat se z koloběhu půjček pak není tak lehké. Snáze dostaneme jednu půjčku, ještě snadněji druhou. Pojďme si tedy ukázat, do které (v době nouze) je dobré jít, protože se z ní lehce vymotáme.

1. Půjčujeme si od České spořitelny

Mezi jedničky v bankovních půjčkách patří neodmyslitelně Česká spořitelna. Ta je ochotna půjčit až do sedmi set tisíc korun, a to s trváním splácení až sto dvacet měsíců. Úroková sazba činí necelých sedm procent, což je – vzhledem k maximální částce – opravdu slušné.

2. RaiffeisenBank – půjčka inspirovaná klienty

Druhé místo si již delší dobu drží půjčka od RaiffeisenBank. Tato banka je oblíbená převážně u lidí, možná proto si od ní rádi půjčují běžní lidé – nepodnikatelé. Je ochotna půjčit až šest set tisíc korun s úrokem sedm a půl procenta. Nejedná se o příliš vysoký úrok, proto stále půjčení spadá do přijatelné výše.

3. MONETA Money Bank – nové jméno, stejně výhodné půjčky

Spousta klientů se bála, že se změnou jména přijde i změna kvality této bankovní instituce. MONETA Money Bank je ale stále zárukou spolehlivosti. Půjčky dosahují třetího místa v žebříčku oblíbenosti. Lze si půjčit až osm set tisíc korun, a to s úrokem skoro šest procent.