drfg, drfg dluhopisy

David Rusňák, společnost DRFG a lékárenský řetězec

Brněnská investiční skupina DRFG neusíná na vavřínech, i když se jí velmi dobře daří. Od doby, kdy koupila skrze společnost DRFG Medical první 4 lékárny se významně posunula. Vstoupila na lékárenský trh pod novou značkou Lékárny Na zdraví. Do rozvoje budoucí rozsáhlé sítě lékáren bude investováno 300 milionů korun. Má tak velmi dobře našlápnuto na to stát se trojkou na trhu, v těsném závěsu známých lékárenských sítí v řetězci Dr. Max a Lékárna Benu. Majoritní vlastník investiční skupiny David Rusňák má jasnou vizi a síť lékáren má tvořit obrat asi jednu miliardu korun.

DRFG Medical

Lékárenská zařízení mají ucelený sortiment, zboží je vystaveno v přehledných regálech včetně cen, ale hlavně stojí na odborném personálu. V lékárnách je opravdu velká příležitost. Farmaceutický a lékárenský trh dosahuje obrovských obratů. Více než polovinu lékáren u nás zatím provozují jednotlivci, což se bude do budoucna měnit. Stejné prostředí se již buduje například v Norsku a Švédsku, kde provozují lékárny již pouze lékárenské řetězce. David Rusňák tak má jasný příklad, jak to funguje, a že to funguje. V roli vysoce kvalitního partnera a manažera zde působí Rudolf Matějka, který 7 let vedl síť lékáren BENU a v oblasti lékárenství se pohybuje přes 20 let. Má obrovské množství zkušeností a určitě dovede celý plán do zdárného konce.

Investiční skupina a její portfolio

Investiční skupina DRFG vznikla již v roce 2011 a má za sebou rychlý a velmi úspěšný vzestup. Cílem společnosti je zhodnocovat kapitál. Investuje zejména do majetkových podílů v různých společnostech a projektech, aby bylo pole působnosti dostatečně široké. Investiční skupina míří především do energetiky, nemovitostí, telekomunikací, zdravotnictví a finančních služeb. Vzrůstající tržní síla lékárenských řetězců sílí a mnoho nezávislých lékáren nedokáže řetězcům již dostatečně konkurovat.

Více v článku ekonomického deníku E15:

http://zpravy.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/rusnakova-drfg-buduje-lekarensky-retezec-chce-byt-trojkou-trhu-1279670