ubytování

Kde se nejčastěji lidé ubytovávají na českých dovolených?

Dovolená není jen týden v zahraničí, kdy se necháváte hýčkat černochy, kteří na vašich vlasech pletou ty nejpodivuhodnější copánky. Není to ani o ustavičném ležení na pláži, ani o neustálém šumění moře. Pro řadu lidí je taková až maximálně odpočinková dovolená nevhodná, protože řada lidí touží především po nějakém dobrodružství. V zahraničních zemích, kam se vydáte pouze za mořem, můžete čekat, že se podíváte maximálně po nějakých kulturních památkách, které vám přiblíží kousek jiného světa. Ovšem pokud ani toto není zrovna pro vás, raději to zkuste s pravou českou dovolenou, která bude jistě nabita přesně tím, co požadujete. Navíc poznáte kousek ze své mateřské země, což je jistě poutavé pro řadu z vás.

Během českých dovolených nejčastěji navštěvujeme horské oblasti nebo skalnatá místa, kde je možnost velkých denních túr, díky kterým bychom zhubli, ale také díky kterým bychom naprosto vypnuli, zapomněli na každodenní starosti a užívali si čerstvého vzduchu, kterého je ve městech nedostatek. Ostatně při takových dovolených se potřebujeme někdy ubytovat, proto několik dní před odjezdem hledáme možnost, kde se můžeme skrýt před přívalovými dešti či před zimou, pakliže by nás sužovalo špatné počasí, nebo kde si můžeme v klidu odpočinout po denní túře.

Češi nejčastěji volí turistické chatky

Mezi nejčastěji volené ubytování patří především chatky, které jsou většinou někde na samotě u lesa. Pokud se cestuje s rodinou nebo s přáteli, takové chatky jsou to nejvhodnější, protože se u nich může většinou i grilovat či opékat špekáčky. Ostatně takové chatky se musí rezervovat dopředu. Většinou jsou ty nejatraktivnější brzy zamluvené či termín je rezervovaný, v němž jste si naplánovali dovolenou. Výhodou chatek například před nocováním v ubytovně je to, že máte k dispozici celou chatu pro sebe, proto se nemusíte bát, že byste sdíleli například spací patro s dvěma pokoji ještě s někým jiným. Chata bude jen pro vás, stejně jako možná kuchyně či jiné místnosti chaty.