nejluxusnější hotel

Prožijte noc v nejdražším hotelu světa! Kolik stojí?

V poslední době se stále hovoří jenom o dovolených a o hotelích, v nichž dovolenou strávíme. Mnoho lidí dovolenou hlavně podle toho, kolik bude stát právě ubytování, jiní však dbají právě na prestiž, počet hvězdiček a na celkový luxus daného hotelu. Pokud však toužíte po tom nejluxusnějším hotelu světa, zajeďte si rovnou do toho nejdražšího. Ale pozor – asi se nedoplatíte!

Tedy nedoplatíte se tehdy, pokud nemáte na kontě několik milionů korun. Za jednu jedinou noc tady totiž zaplatíte zhruba sedmdesát tisíc eur, což jsou v přepočtu skoro dva miliony korun. Teď vás jistě zajímá, za co tolik peněz utratíte. Pojďme si proto o tomto hotelu říct nějaké zajímavé informace.

Pár informací:

Titulem „nejdražší hotel světa“ se může pyšnit švýcarský hotel nazvaný Hotel President Wilson. Jedna noc tu stojí konkrétně osmdesát tisíc dolarů, což jsou již zmiňované skoro dva miliony korun. Dokonce svou sumou za noc překonává i indický hotel, který se označuje za hotové klenoty hotelů, a to Raj Palace. Zde se platí za noc o něco méně, a to konkrétně pětašedesát tisíc dolarů.

Nemusíte se však bát, že v tomto drahém hotelu se všechny noci pohybují v takové částce. Za zmiňovanou částku si můžete dovolit ty nejkrásnější a nejlepší apartmány, které v současné době užívají hlavně slavné osobnosti a různí velcí podnikatelé, kteří mají na tento hotel dostatek peněz. Mezi hosty se například promenádují celebrity, jako je Rihanna nebo podnikatelé, jako jsou Bill Gates nebo Richard Branson.

V roce 2007 proběhla velká rekonstrukce

Před deseti lety tento hotel prošel velkou rekonstrukcí, která se odhadla zhruba na šestadvacet milionů dolarů. Hotel se přeměnil v majestátní rezidenci, kde jsou jednotlivé pokoje vybavené těmi nejluxusnějšími technologiemi a nejrůznějšími bezpečnostními systémy.

Byly zde zabudovány velká okna, díky kterým si mohou návštěvníci hotelu vychutnat podivuhodný a okouzlující výhled na Ženevské jezero. Z mnohých pokojů jdou krásně vidět i švýcarské Alpy.