Udělej si sám

Profesionálně „udělej si sám“

Mnoho lidí při zařizování bytu přemýšlí nad tím, zda stěny vymalovat jednobarevně, koupit samolepky na zeď nebo dokonce místo malování koupit jen tapety.

Ano, všechny vyjmenované tipy mají své klady i zápory, ale mnohem lepší variantou, jak mít krásné stěny a sám ze sebe dobrý pocit jsou šablony.

S takovou šablonou můžete kouzlit, to byste se divili. Je to vlastně jako ve školce či školní družině, kdy jste se učili dle tvrdých papírových šablon obkreslovat nejrůznější tvary, zvířátka a podobně.

Tohle je stejné, jen zakoupené nebo vyrobené šablony přitisknete na stěnu a přejede válečkem s příslušnou barvou. Nemusíte ji kousek po kousku tužkou obkreslovat jako při dětských hrátkách. Ideální je, mít světlý podklad a tmavou barvu, která bude určena na ornamenty. Nebo naopak tmavý podklad a světlou barvu na použití šablony. Jde o to, aby dílo tvořilo dokonalý kontrast a použitá šablona vynikla.

Níže zvolené barvy působí relaxačně a uklidňují. Je to velmi chytrý způsob, jak zkombinovat příjemné s užitečným. Práce je rychlá, snadná, zvládne ji kdokoli a ještě to působí jako dílo profesionála. Stačí být trošku kreativní a nebát se přiložit ruku k dílu.

Celkově to vypadá velmi atraktivně a moderně, doladění designu zbytku dané místnosti by už rozhodně nemělo být těžké. Tohle je velmi dobrý základ. Navíc, statistiky říkají, že do čeho člověk vloží energii, čas a peníze, toho si váží mnohem více, než kdyby přišel nějaký malíř a udělal to za vás.

Závěrem, tohle je skvělý tip, jak rázem vykouzlit z mdlé stěny luxusní moderní veselou stěnu, díky které budete mít chuť dodělat zbytek.