Přínosy kolagenu pro naše zdraví

Přínosy kolagenu pro naše zdraví

Když se řekne slovo “kolagen”, většina žen si hned vybaví ve vodě nerozpustnou bílkovinu, která je potřebná a doslova nezbytná pro pružnost a pevnost naší pokožky. Pravdou ale je, že kolagen není prospěšný jen proti stárnutí, ale také bojuje proti lámání nehtů či proti vráskám. Odborníci se však shodují ještě na celé řadě dalších přínosů pro naše zdraví. 

Jak již bylo zmíněno, kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, kterou tělo potřebuje pro svou pevnost a pružnost. Bohužel se kolagen v průběhu let z našeho těla dostává pryč, ztrácí se, a to konkrétně v období mezi pětadvacátým až třicátým rokem života. V tomto období je dobré kolagen doplňovat jinak. Tím bude zachována pružnost a pevnost pokožky, navíc budete svědky dalších věcí, které kolagen s naším zdravím umí. 

Kolagen pro naše střeva

Věděli jste, že kolagen je skvělý pro naše střeva, která udržuje zdravá? Kolagen napomáhá při problémech se zvýšenou propustností střev, navíc zmírňuje příznaky týkající se střevních potíží a obtíží. Kolagen a střeva mají k sobě hodně blízko, vždyť kolagen až při doputování do střev se stává součástí krevního oběhu a až poté z něj pokožka a pleť čerpá. 

Kolagen pro mozek

Každý den bychom se měli snažit o podporu našeho mozku, který je tím nejcennějším orgánem, jaký máme. Pokud ho budete doplňovat i v pozdějším věku s pomocí třeba doplňků stravy nebo elixírů mládí, rázem snížíte riziko onemocnění Alzheimerovou chorobou. Kolagen totiž dokonale ochrání mozkovou kůru před nadměrným ukládáním nebezpečné bílkoviny, která stojí za vznikem zmiňované obávané choroby. 

Kolagen chrání srdce

Kromě mozku bychom měli dbát na to, aby dobře fungovalo naše srdíčko. I jemu prospějeme tak, že budeme tělu dodávat kolagen, když ho začne ztrácet. Kolagen totiž umí snižovat hladinu špatného cholesterolu, čímž zabraňuje hromadění tukové hmoty, a tím předchází infarktu nebo cévní mozkové příhodě.

Koktejly s více složkami

Novinkou na trhu jsou anti-age elixíry formou koktejlu, který zde přináší firma RAYS na stránkách raysofbeauty.com s českým zastoupením. Tento koktejl má další účinné látky, které zvyšují účinnost a je mocným spojencem v péči o zdraví a krásu.