Potraviny fungující proti bolestem. Stop klasickým farmaceutickým produktům

Potraviny fungující proti bolestem. Stop klasickým farmaceutickým produktům

Trápí vás bolest hlavy, kloubů nebo vás trápí každoměsíční menstruační bolesti? S tím naštěstí lze snadno zatočit. Když se u někoho objeví bolesti, většinou sáhnou po léčivech zakoupených v lékárnách. Jenže mnohé prášky nejsou zrovna tělu prospěšné, přináší tělu více škodlivých látek než těch prospěšných. Pokud si své tělo nechcete zamořovat léky, doporučujeme vyzkoušet potraviny, které fungují proti bolestem. Takových potravin je skutečně mnoho.  

Samozřejmě je možné sáhnout po bylinkách, které nám v mnoha případech zajišťují stoprocentní úlevu. Pokud ale nevěříte na moc bylinek, vyzkoušejte několik potravin, které jsou známé tím, že ulevují od různých typů bolesti.  

Kurkuma 

Pomocníkem proti bolesti je rozhodně kurkuma, kterou lze používat i třeba na vnější řezná poranění. Kurkuma, hlavně v sypaném provedení, zmírňuje bolest, kromě toho také zlepšuje hojení nebo pomáhá vyčistit ránu, proto se používá i na vnější řezná poranění. Málokdo ví, že kurkuma je zároveň velice silným antioxidantem a že slouží jako přírodní dezinfekce.  

Stejně tak ví jen málokdo, že je kurkuma skvělá na lidskou psychiku. Působí proti únavě a ochraňuje buňky proti stárnutí, také oživuje činnost mozku. 

Káva 

Věděli jste, že i díky kávě se můžete vyhnout bolestem, které vás sužují? Bez kávy si většina lidí nedokáže představit den, ale jen málokterý fanoušek kávového kofeinového nápoje je si vědom toho, že káva zbavuje člověka bolestí třeba způsobených cvičením. Také zbavuje člověka vnitřního napětí a působí proti bolestem hlavy.  

Hřebíček 

Oblíbené koření jménem hřebíček používáme hlavně při vaření. Jen málokoho by napadlo použít hřebíček na bolest, která nás sužuje. Ve skutečnosti však hřebíček dokonale ulevuje od bolesti zubů, stačí ho jen mezi zuby rozkousat. A také má anestetické účinky.