Registrace muslimů?

Pokud se budou v USA registrovat muslimové, přihlásí se k tomuto původu nejen bývalá ministryně zahraničí USA

Rok 2017 se zatím nese ve zvláštním duchu. Česká republika oslavuje, jelikož prozatím vykazuje samé úspěchy. Mezi ně patří například zdárné dostavění solární elektrárny v Chile. Firma, jež solární elektrárnu postavila, se tak zařadila k prvním společnostem v Jižní Americe, kterou vedou pouze Češi. Další úspěch (byť o něm můžeme polemizovat) slaví i EET. Elektronická evidence tržeb totiž zaznamenala stoprocentní nárůst tržeb restaurací oproti předešlému roku. Prosincové vyúčtování totiž vyneslo dvacet miliard korun, což nikdo neočekával. Možná proto se tato novinka jeví jako mylná.

Ovšem spoustu věcí se děje i v USA. Tam se vše točilo kolem zvolení nové hlavy státu. Barack Obama opustil své prezidentské křeslo a odešel i se svým heslem: „Yes, we can!“ Místo něj nastoupil republikán Donald Trump. Jeho zvolení vyneslo spoustu negativních ohlasů, většina lidí se chce přestěhovat do Kanady. Samotné volby se řadili mezi velmi vyrovnané.

Sotva usedl na prezidentské křeslo, už začal plnit sliby, které dal v prezidentském slibu. Má v úmyslu evidovat a registrovat obyvatele muslimského původu, protože pro něj i pro celý stát tvoří hrozbu. Má za to, že takto najde a předejde různým útokům a jiným možným událostem.

Pakliže se tak stane, je ochotna se k tomuto původu přihlásit i bývalá ministryně zahraničí USA českého původu Madeleine Albrightová. K ní se ochotně přidá i herečka z oblíbeného seriálu Teorie velkého třesku Mayim Bialiková. Ta ovšem prohlašuje, že by se stejným způsobem mohli registrovat i bílí obyvatelé, převážně muži. Ti stojí totiž často za všemi útoky a jsou stejným nebezpečím jako muslimové.

Kdo ví, zda se tento systém zavede. Jistě má své pro i proti, ovšem je skvělé, že se chtějí i známé osobnosti účastnit tohoto zápisu. Mayim Bialiková má ale pravdu v tom, že stejnou hrozbu, jako jsou muslimové, tvoří i jiní obyvatelé naší země.