Trump a jeho novinky

Trump nekonzultuje své výnosy, narazí?

Sotva začal nový rok, přišla spousta novinek. V České republice padaly teplotní rekordy a tuhá zima přilákala i chřipkovou epidemii. Ta řádí dodnes, dokonce si i vyžádala své oběti. Oběti si naštěstí nevyžádala velká bouračka v Polsku. Jednalo se takřka o dvě velké autonehody. První z nich spočívala v nabouraných čtyřiceti vozidlech, druhá obsahovala menší číslo – třicet sedm. Na místo se sjely všechny záchranné složky. Setkalo se zde přes sto policistů, sedmdesát hasičů, čtyři vrtulníkové a všechny zdravotní složky z okolních měst. Bouračka se stala zhruba sto třicet kilometrů od Varšavy.

Další (pro někoho stejná špatná zpráva) je z USA. Tam se to již dlouho otáčelo kolem voleb. Nikdo by si nepomyslel, že o několik málo hlasů usedne do prezidentského křesla Donald Trump. Hillary Clintonová vedle během celých voleb, získávala si řadu voličů, kteří se nyní (po zvolení Trumpa) chtějí odstěhovat ze země do Kanady. Všichni doufali ve zvolení právě Clintonové, protože znamenala nejen pro USA, ale pro celý svět menší zlo. Trump se totiž už krátce po svém zvolení začal značně angažovat. Nejprve chce zavést registraci všech muslimů, aby tak předešel možným útokům či jiným nepříjemným událostem. Takto by ovšem musel evidovat každého obyvatele země, protože každý může být velkou hrozbou.

Donald Trump momentálně se svým týmem vyvíjí opravdu malé úsilí k tomu, aby s právníky prodiskutoval exekutivní příkazy, které Bílý dům doslova chrlí. Dekrety proto mohou být kvůli chybám nerealizovatelné, nevynutitelné a v konečném důsledku dokonce i nelegální. Díky své malé konzultaci tak Donald Trump může krátce po zvolení narazit. Stane se tak? To ukáže jen čas. Ten také prověří, zda si obyvatelé USA vybrali správně či se naopak mýlili. Jaká bude vláda nové hlavy státu, toho se jedna část populace obává a druhá se na ni těší. Všichni se ovšem musíme nechat překvapit.