Bude obleva?

Přijde očekávaná obleva či ne? Jaké bude počasí o víkendu?

Prozatím se zima neukazuje zrovna v dobrém světle. Prosinec započal jako každý rok, a sice vyššími teplotami a nedostatkem sněhu. Toto počasí se neslo až do Vánoc. Lidé proto byli značně zklamaní, protože chtěli mít po dlouhé době bílé Vánoce. Během vánočních svátků ale nebylo po sněhu ani památky. Pouze se značně ochlazovalo. Kdo by čekal nával arktických teplot během týdne mezi Štědrým dnem a Silvestrem. Holt přišly a my se s nimi museli vyrovnat.

Teploty koncem prosince a začátkem ledna skočily rovným pádem dolů na teploměru v každé domácnosti. Minusové teploty sahaly až do hloubky třiceti stupňů Celsia. Toto číslo zlomilo na mnoha místech dosavadní teplotní rekordy. Do toho začalo hustě sněžit, tudíž si nakonec letošní zimu přišli na své i milovníci zimních sportů. Dostatečně si tedy užili lyžování, běhu na lyžích i snowboardu. Malé děti byly také rády, protože mohly se svými kamarády dovádět na sněhu, koulovat, sáňkovat, bobovat či stavět sněhuláky.

V současné době se ale počasí značně otepluje. Mluví se o očekávané oblevě. Je to ovšem obleva a můžeme s ní počítat třeba během nastávajícího víkendu?

Prozatím nás čeká pouze zatažená obloha, která by se ale během pátečního dne měla rozpouštět. Víkend by se tedy měl nést v pozitivním jasném duchu. Sluníčko konečně ukáže své paprsky. S nízkými teplotami ale musíme počítat. Na oblevu se poslední lednové nechystají, proto ji raději neočekávejte. Od neděle by mělo začít opět znovu sněžit, což ještě dá příležitost lyžařům. Možná to bude jejich poslední chvilka určená k lyžování tuto zimu. Začátkem týdne ale počítejte s postupným oteplováním. Obleva se tudíž chystá až na první únorový týden.

Víkend tedy můžete ještě strávit na horách, proto nezmeškejte možná poslední příležitost užít si zimní sporty. Dbejte ale na své zdraví. Úrazy totiž vždycky přijdou nečekaně, proto na ně buďte řádně připraveni.