nízké ceny benzinu a nafty

Podezřele nízké ceny benzinu i nafty

Zejména během tohoto roku jsme si už mohli povšimnout, že se ceny stále zvyšují, a to po všech směrech. Mnoho lidí stále přemýšlí nad tím, jestli si nezačít pěstovat například svou vlastní zeleninu, díky které by dosáhly přece jenom lepších finančních úspor. Dokonce si lidé chtějí začít pořizovat i slepice, protože nejen ceny zeleniny, ale především ceny vajíček rostou rychlostí blesku. I když jsme se donedávna potýkali s ptačí chřipkou, nyní už je po této nemoci, proto bychom se do chování slepic klidně mohli zase dát. Ostatně tyto dvě věci nejsou to, co nám většinou snižuje konto v peněžence.

Zejména během několika uplynulých měsíců jsme se stále setkávali s tím, že rostly ceny pohonných hmot. Na toto zvyšování cen jsme si zvykli natolik, že jsme vždy zamířili k dané pumpě o pár stovek bohatší, protože jsme věděli, že budeme platit o něco více. Bohužel však to mnoho lidí dohnalo k tomu, že začalo jezdit například městskou hromadnou dopravou. Ostatně vyhýbání se problému problém neřeší. Nyní se však lidé mohou opět vrátit k tomu, že mohou jezdit pohodlně svým vlastním automobilem, protože kupodivu i přes aktuální zdražování všeho, co nás napadne, se pohonné hmoty udržují na nejnižší cenové rovině od začátku tohoto roku, a toho se rozhodně musí využít.

Benzin i nafta se neustále zlevňují

Stejně, jako jsme byli zvyklí na neustále zlevňování cen pohonných hmot, nyní se můžeme těšit na druhý proud. Během konce dubna se totiž pohonné hmoty začaly z ničeho nic zlevňovat a takové klesání cen má stále pokračovat. Průměrné ceny benzinu Natural 95 klesly o pětadvacet haléřů zhruba na třicet celá sedm korun za litr. Co se týče nafty, tak tady se můžeme těšit na necelých třicet korun za litr, protože také poklesly nějaké ty halíře. Tyto údaje poskytla firma CCS, která stále sleduje aktuální ceny pohonných hmot. Nejdráž je v České republice v Praze. Pohonné hmoty v hlavním městě Česka nějak nechtějí poklesnout. V jiných částech republiky však k poklesu dochází.