Plavání na zdraví a postavu

Plavání pro naše zdraví i pevnou postavu

Vánoce se značně projevily nejen v naší peněžence, ale také na naší postavě. Kila přibyla tak rychle, aniž bychom stihli mrknout byť jedním okem. Zbavit se jich ale nebude tak lehké. Chce to odhodlání a dřinu. Nejdříve se ovšem musíme zbavit té vánoční lenosti, která stále přetrvává v hloubi nás. Potom si musíme uvolnit denně alespoň chvilku volného času, který strávíme cvičením. Správné stravování a pitný režim je snad už samozřejmostí, na kterou se musí myslet.

Jestliže toužíte po krátkých intenzivních cvičeních, zkuste patnáctiminutové cviky s online trenérkou Zuzkou Light. Jelikož zabere málo času, spoustu lidí ji upřednostní. Pak si ale uvědomí, že cviky jsou opravu náročné, tak si nechají zajít chuť a zkusí něco jednoduššího a něco více tělu prospěšnějšího. Dají se na plavání.

Plavání si ale vyžaduje minimálně hodinu volného času, a to minimálně třikrát do týdne. Při plavání naše tělo začíná spalovat přebytečné tuky a kalorie až po dvaceti minutách. Proto je nutné vydržet minimálně oněch dvacet minut, teprve pak značně tvarujeme a zpevňujeme naši postavu. Výsledky se dostaví v relativně rychlém čase, a to na celém našem tělu. Tento sport totiž zapřahuje všechny svaly v těle. Nemůže se tedy stát, že bychom méně zhubli na nohou nebo na hýždích. Hubne se rovnoměrně.

Při správném stravování a pitném režimu dosáhnete výsledků vážně rychle. Nezdá se to, ale i na druhý den po plavání vás může bolet celé tělo. Ve vodě se to ovšem nezdálo, ale opravdu jste posilovali. Jelikož vás voda nadnášela, nepřišlo vám plavání tak náročné. Nejen, že jste docílili radikálního zhubnutí, ale také jste značně prospěli vašemu zdraví. Tento sport se totiž řadí k těm relaxačním, což jistě oceníte. Dbejte si ovšem na to, abyste neplavali s hlavou vzhůru, protože tak ubližujete své páteři. Tento problém se týká především žen.