lamino nebo dřevo

Laminátová nebo dřevěná podlaha?

V životě každého z nás jednou přijde den, kdy se rozhodnete koupit si svůj vlastní pozemek a postavit si na něm přesně ten vysněný dům, o kterém sníme už od raného věku. Samozřejmě takové stavění domu není jen taková legrace, musí se řádně zvážit, jestli chceme dřevostavbu nebo ne, jestli se zaměříme například na jednobarevná okna, nebo je budeme chtít mít interiérově i exteriérově jinak barevné. Určitě bychom však měli stejnou barvu zvolit u dveří, oken a také u vrat, protože pakliže takové části domu budou různobarevné, nikdy nedosáhneme tak hezkého efektu, jakého bychom dosáhli tehdy, kdy by všechny tyto části byly stejnobarevné.

Ovšem není to pouze o venkovním vzhledu, ale také se musíme podívat i na jednotlivé interiéry. Musíme si dobře promyslet, kde chceme mít jakou místnost. Pokud si nenajdeme drahého architekta, je to opravdu na nás, ale není to zas tak těžké. Kde bude jaká místnost se nakonec zdá to nejlehčí, co budeme v novém domě muset rozhodovat. Mnohem těžší je například rozhodovat se, jestli do místností položíme lamino nebo zvolíme raději dřevěnou podlahu.

Moderní trendy se totiž mění i v bydlení a dřevo se dostává velmi rychle opět do kurzu, ovšem někdy je tato volba opravdu těžká, protože nechceme moc utratit, ale na druhou stranu se nechceme hrnout do něčeho, co se nám do budoucna nevyplatí. Do kuchyně nebo také do koupelny pokládáme kachličky, to je jasná věc, ale ostatní místnosti jsou opravdu záhadou, proto si pojďme říct, co je výhodné a co nikoliv.

Laminátová je praktická pro údržbu, dřevěná udržuje více tepla

Při rozhodování, které se týká toho, do jaké podlahy jít, je nutné si uvědomit, že největší důraz se klade na peníze. Laminátová podlaha je sice levnější a praktičtější pro údržbu, ovšem pokud toužíte po trochu reprezentativním vzhledu, měli byste si uvědomit, že dřevěná je mnohem lepší volba. Povrch laminátové podlahy je chladnější a je také tvrdší než povrch dřevěné podlahy. Dřevěná podlaha je však trochu choulostivější a také je náročnější na údržbu, za to její vzhled je naprosto bezkonkurenční.