dovolená

Dovolená přes agenturu nebo na vlastní pěst?

Blíží se doba dovolených a jistě už většina z nás řeší, kam se v létě pojede. Léto se stalo jakýmsi symbolem pro nezapomenutelné dovolené, i když se na krásnou dovolenou může jet i v zimě či v jiném ročním období. Léto je však oblíbené nejspíše kvůli počasí, které je trochu stálejší. Nicméně měli bychom se začít rozhodovat, kam se vydáme, protože už nyní cestovní agentury přichází s řadou možných letenek či jiných zájezdů, které jsou za velmi výhodnou cenu v podezřele krásných hotelích. Mezi nejvýhodnější dovolené se tento rok bude řadit především Turecko, Tunisko a taky Řecko, a to kvůli aktuálnímu dění ve světě. Nicméně mnoho lidí se rozhodne cestovat na vlastní pěst. Teď řadu z nás určitě napadne otázka, co je výhodnější, jestli cestovat na vlastní pěst nebo právě pomocí agentury, která by za nás všechno vyřešila. Existuje na to jednoduchá odpověď.

Orientujete se podle toho, jestli cestujete s dětmi či nikoliv

Pokud jedete na dovolenou někam s rodinou, to znamená – vy jakožto rodiče a vaše ratolesti, rozhodně volte dovolenou přes agenturu. Ubytování budete mít zajištěno stejně jako jídlo, dokonce se také dočkáte nejrůznějších výletů, které byste sami jen těžko realizovali. Zaměřte se tedy na nabídky agentur. Pokud cestujete k moři, nesmí ve vašem plánu chybět výlet do delfinária. Plavání s delfíny se stalo opravdovým hitem, proto byste si ho mohli zkusit i vy.

Pokud však cestujete samostatně třeba s partou dobrých přátel, zkuste to cestování na vlastní pěst. Nebudete omezení žádným režimem či naplánovanými dny. Budete jen vy a váš vlastní program, který si vytvoříte. Ostatně mnohdy takové dovolené, které v sobě nesou třeba cestování s batohem a spaní pod širým nebem, je mnohem větší dobrodružství než lenošení na pláži při organizovaném odpočinkovém víkendu. Mezi oblíbené destinace určeny k takovým dovoleným patří především Bali.