Krize ve Venezuele pokračuje

Krize ve Venezuele pokračuje. Lidé začínají emigrovat

O obrovské krizi šířící se Venezuelou slyšel snad každý. Točí se kolem tohoto problému snad všechna média. Venezuela v současné době trpí hospodářskou krizí, která má větší dopad na obyvatelstvo, než se očekávalo. Mnozí lidé Venezuelu opouští, ve velkém odchází do okolních zemí. Mezi jejich nejatraktivnějšími zeměmi najdeme Ekvádor a Brazílii, mnozí míří přímo do USA, jiní do Evropy.

Z aktuálně dostupných informací lze říct, že Venezuelané se z Venezuely stěhují dlouhodobě, ovšem současná ekonomická, hospodářská krize dodala emigraci korunu. Během posledních dvou let se navýšil počet emigrujících o skoro tisíc procent. Před dvěma lety se našlo necelých sto tisíc lidí, kteří toužili po žití jinde, nyní je to skoro milion. Pokud bychom měli říct, kam Venezuelané utíkali nejvíce, bylo to Španělsko a USA. Zde žije obrovské množství přistěhovalců z Venezuely.

A jak jsme zmínili, díky ekonomické krizi se počet emigrantů výrazně zvýšil. Jenom do Ekvádoru každým dnem přichází více jak čtyři tisíce Venezuelanů. Zatímco někteří v Ekvádoru zůstali, jiní mířili dál, konkrétně do Peru nebo do Chile.

Protesty ve Venezuele neustále pokračují

Hospodářská krize, která ve Venezuele nyní vládne, nemá konce. Na\ základě ní se denně organizují protesty, které jsou cíleny proti vládě, která podle Venezuelanů stojí za hyperinflací posledních měsíců. Navíc se ve Venezuele málo platí, což je další důvod protestů šířících se Venezuelou.

Jak to bude ve Venezuele dál?

Hlavní otázkou je, jak to bude ve Venezuele dál. V současné době se odhaduje, že se situace nezlepší ani v budoucnu. Podle odborníků by inflace měla dosáhnout až milion procent, což je až astronomická hodnota. Bolivary už dávno nejsou v kurzu, nyní se ve Venezuele platí zejména dolary nebo případně kolumbijským pesem.

Kromě toho je v obchodech nedostatek zboží, výpadky elektřiny jsou zde na denním pořádku.