nejtišší stanice

Kolik lidí navštěvuje nejtišší vlakovou stanici v Británii?

Pokud cestujete, jistě jste zjistili, že řada měst se může pyšnit řadou zajímavých míst. Většinou se jedná o památky, které třeba navštívit. Určitě se jedná o zajímavá místa, ale mnohdy jsou památky naprosto běžné a rozhodně taková místa pro někoho nemusí být to nejzajímavější, co na světě existuje. I při cestování je nutné si všímat takových zvláštních maličkostí, díky kterým jsou dané země nebo města krásná. Například Amsterdam není pouze o těch zvláštních budovách či o té architektuře, která je samozřejmě nejproslulejší. To krásné jsou květiny, které zde rostou. Amsterdam je nádherný především o své tulipány, které jsou vážně to nejhezčí, co se nám nejvíce vryje do paměti.

V Británii jsme jistě všichni zvyklí na základní památky, mezi které se řadí především Tower Bridge nebo další zajímavá místa, ovšem nikdo si nevšímá té nejtišší vlakové stanice, která je zvláštní především jednou věcí, a sice tím, že ji navštíví pouze jeden jediný pasažér měsíčně. Zvláštní? Tak pak toto místo navštivte!

Malinká vesnice, jedna vlaková stanice – jeden pasažér

V okolí této nejtišší vlakové stanice v Británii byste našli jenom několik malých domků a koleje, které se ztrácejí někde v dálce. Tato stanice se jmenuje Shippea Hill a je vyhlášena tou nejtišší stanicí samozřejmě právem. Mimo označení nejtišší se jí také říká i nejopuštěnější. Za uplynulý rok ji totiž opravdu navštívilo během dvanácti měsíců pouze dvanáct pasažérů. Osud této stanice se proto díky těmto počtům rozhodl vzít do rukou mládenec, který vlakem nikdy nejezdí, dokonce jím nikdy v minulosti ani nejel. Rozhodl se změnit tuto stanici na tak krásnou, protože se mu nelíbilo, jak je Shippea Hill zanedbaná, a to jenom kvůli tomu, že ji navštěvuje pouze dvanáct lidí ročně. Nyní se na této krásné stanici dějí práce, které mají následně vytvořit z tohoto místa malební místo.