Kdo jako první vycestuje na oběžnou dráhu

Kdo jako první vycestuje na oběžnou dráhu?

Dnes si cestování představujeme tak, že někam letíme letadlem nebo že někam cestujeme po silničních komunikacích. I když si dnes myslíme, že máme mnoho možností a příležitostí, neuvědomujeme si, že možností bude v budoucnu ještě více. Konkrétně tehdy, až se umožní létat do vesmíru čistě za zábavou, budou možnosti kompletní. I když se nyní zdá turismus ve vesmíru jako nereálný, není to tak nereálný cíl, jak se zdá. Je o tom přesvědčená společnost SpaceX, které šéfuje známý generální ředitel automobilky Tesla ElonMusk. Ten dokonce prozradil i jméno prvního cestujícího, kdo se do vesmíru – konkrétně oběžnou dráhu Měsíce – brzy vydá.

O cestování do vesmíru se mluví už několik dlouhých let. Lidé vymýšlí, jak zbohatnout, a cestování do vesmíru jim přijde jako dobrý byznys. Dnes je založeno mnoho společností, které se zabývají výrobou rakety, která vynese člověka do vesmíru jenom proto, že ho chce vidět. I když je to dnes poměrně drahá záležitost, kterou si může dovolit jen zlomek obyvatel naší planety, jistě brzy bude tato vesmírná zábava umožněna všem – až se z ní stane všednost a samozřejmost.

Nyní se však stále jedná o něco neuvěřitelného. Je to další fantastický počin, který se člověku jako takovému povedl. Otázkou je, kdo je ten tajemný miliardář, co si jako první mohl dovolit let do vesmíru?

Malý krok pro člověka, velký skok pro lidstvo

Zhruba v roce 2023 se první člověk vydá jen jako turista na oběžnou dráhu. Je to skutečně neuvěřitelné, kam se svět posouvá doslova mílovými kroky. Prvním turistou na oběžné dráze Měsíce bude japonský miliardář, který nese jméno JusakMaezawa.

I když jeho jméno bylo odtajněno, stále nebyla odtajněna částka, kterou musel za tento nevšední zážitek zaplatit.

Raketa, kterou poletí, je zatím ve výrobě

Zatímco jméno prvního turisty do vesmíru se už ví, raketa, s níž se poletí, ještě reálná není. Bude se jednat o raketu BFR, což je zkratka pro Big FalcoRocket, kterou by se měl později kolonizovat i Mars.