české město

Každé město má své kouzlo! Co skrývají města v Česku?

Cestování je pro každého něco jiného, přesto se jedná o slovo, které v sobě nese především poznávání jiných kultur a jiných míst. Mnoho lidí si pod tímto pojmem nese jen cestování do zahraničí, ovšem není tomu tak úplně tak. Sice poznávat cizí kultury je skvělé, ale na druhou stranu se jedná o něco, co brzy omrzí. Zkuste to proto trochu jinak. Nejdříve poznejte svou Českou republiku, teprve potom se zamiřte na země a kultury v jiných koutech zeměkoule. Navíc se stejně říká, že člověk by měl nejdříve procestovat svou vlastní rodnou zemi, teprve pak si dokáže plnohodnotně vážit každého koutu jiné země.

Pakliže uvažujete, že si vyjedete někam na jednodenní výlet, rozhodněte se především pro následující tipy, protože v nich najdete tu pravou krásu Česka. Ostatně každé město v Česku má v sobě samozřejmě své kouzlo a je potřeba to kouzlo najít, následující města jsou však krásné tak nějak celosvětově a jsou navštěvována tak mezikulturně.

• Stověžatá Praha

O tomto městě se povídá, že má sto věží. Málokdo by pochyboval, když ji spatří z ptačí perspektivy, ovšem málokdo ty věže také počítal. Praha jakožto hlavní město České republiky každým dne vítá tisícovky turistů, kteří se neustále fotí na základních památkách. Mnoho lidí žijících na území Česka se pak do tohoto města stěhují, protože chtějí načerpat trochu vůně velkoměsta. Mezi nejnavštěvovanější památky patří především Karlův most, Pražský hrad nebo například Malostranské, Václavské či Staroměstské náměstí.

• České Budějovice

Dalším krásným městem na území České republiky je například město České Budějovice. Je unikátní zejména svou architekturou a také se jedná o kulturní metropoli. Samozřejmě zde najdeme i řadu kulturních a historických památek a dalších muzeí. Mezi nejnavštěvovanější památky se řadí například Katedrála sv. Mikuláše nebo například radnice města.