na vodu

Kam se vydat na vodu s přáteli?

Léto je roční období, během kterého se těšíme především na stále žhavé sluníčko a taky na oblíbené velmi vysoké teploty. Právě ty jsou totiž naprosto zásadní v tomto ročním období, protože se vyskytují i tehdy, kdy prší a sluníčko se bojí ukázat své paprsky. Ostatně léto je skvělé období pro letní dovolené, proto se není čemu divit, když si řada lidí bere v práci dovolenou, aby si vyjeli někam k vodě nebo k moři, protože pouze po ovlažení touží jejich tělo, které se den co den značně potí díky opravdu vysokým teplotám. Výhodu mají rozhodně ti, kteří mají na svých zahradách bazén nebo mají poblíž koupaliště, do kterého se mohou jít osvěžit těsně před zavírací dobou, kdy je vstupné za poloviční cenu.

Ostatně během léta se nemusí odcestovat pouze do zahraničí, jak si to řada lidí myslí. Skvělá místa nalezneme také v České republice, kde se můžeme pyšnit například řadou horských oblastí, díky kterým zažijeme ty nejunikátnější turistické túry. Potom se osvěžíme v nějakém přírodním jezeře a budeme si moct odpočinout na chatě na samotě u lesa. Pokud však chcete letní dovolenou strávit jen a pouze na vodě, zkuste si sbalit věci do batohu společně se stanem a vydejte se sjíždět řeky v České republice. Vždyť právě to je ten pravý adrenalin a dobrodružství, po kterém jste jistě snili celý rok, kdy jste pracovali do úmoru, abyste si na takovou skvělou dovolenou vydělali!

Nejvíce se jezdí na Vltavu!

Mezi nejoblíbenější řeky, které se s oblibou sjíždějí rok co rok ve velmi hojném obsazení, je Vltava. Tato krásná řeka, která protéká hlavním městem České republiky, tedy Prahou, je sice v posledních letech hodně znečištěná, ovšem pakliže se ji rozhodnete sjíždět mimo město, najdete krásnou čistou vodu, do které se nebudete bát spadnout.

Takové sjíždění řek je však oblíbené nejen na této řece, ale také na ostatních velkých řekách v Česku. Tato aktivita láká především partu kamarádů nebo v červnu také řadu středních škol, které chtějí vzít své studenty, většinou studenty druhého ročníku, na nezapomenutelné dobrodružství, na kterém se mohou spřátelit se svými spolužáky i s těmi z jiných tříd.