kalhotky

Jaké jsou druhy kalhotek?

Dámské spodní kalhotky jsou důležitým kusem oblečení. Pokud chcete, aby vám dobře seděly a nikde se nerýsovaly pod upnutým oblečením, je třeba pečlivě vybírat a dobře měřit.

Správně padnoucí dámské kalhotky se nikde nezařezávají, netáhnou, nesjíždějí a během dne je ani necítíte na sobě. Při správném měření a s tabulkou velikostí docílíte výběru správné velikosti. Při nákupu spodního prádla doporučujeme zakoupit k jedné podprsence alespoň dvoje spodní kalhotky. Bezešvé spodní prádlo je mnohem komfortnější než satén či krajky.

Správná velikost spodního prádla

Pokud vám kalhotky sedí, jsou na vaší postavě vypnuté, neshrnují se a nezařezávají. Každá značka má trochu jiné velikosti. Někde můžete mít velikost S, jinde dokonce i L. Záleží také na střihu, kterému se často musí velikost přizpůsobit. Každé kalhotky mají trochu jiný střih. Důkladně měřte a sledujte velikostní tabulky dané značky. Pokud nosíte tanga, doporučujeme je o velikost větší, než si kupujete klasické spodní kalhotky, aby bylo nošení komfortnější. Stahovací kalhotky mají být zase menší.

Vhodný střih spodního prádla

Některé kalhotky postavu formují a pod oblečením jsou neviditelné. Stahovací kalhotky s vyšším pasem a nohavičkou vám skvěle vytvarují a vyhladí postavu od hrudníku, přes břicho až po stehna. Nohavičkové kalhotky se hodí i pod legíny. Můžete zvolit tanga, nízké kalhotky i šortky. Bezešvé dámské kalhotky mají lemy zakončeny speciální technikou pomocí laseru a nejsou pod oblečením vidět. Mnohé z nich jsou vybaveny antibakteriálním klínkem.

Různé typy kalhotek

Kromě klasických kalhotek si můžete pořídit kalhotky s nohavičkou neboli šortkové kalhotky. V nabídce jsou tanga, nebo brazilské kalhotky zvané brazilky, vykrojené do půli zadečku. Praktické jsou tvarující kalhotky do pasu, nebo kalhotky string s tenkými proužky na bocích. Sledujte tabulky velikostí, pečlivě měřte a pamatujte na to, že i v online obchodě lze spodní prádlo při nevyhovující velikosti vyměnit. Kalhotky si zkoušejte vždy na své vlastní prádlo nebo na punčochy, nikdy na holé tělo. Stahovací dámské spodní prádlo si berte raději menší, aby splnilo svou funkci.