Jaké bylinky pomáhají na onemocnění slinivky?

Jaké bylinky pomáhají na onemocnění slinivky?

Jaké onemocnění v dnešní době nejvíce sužují obyvatele? Rakovina se sice vyskytuje velmi často, bohužel, daleko častější jsou ale onemocnění slinivky, které jsou poměrně problematické a zdlouhavé. Onemocnění slinivky se mnohdy vyskytne z čista, jasna, jindy je to důvod třeba nadměrného pití alkoholu. Odborníci se ale shodují na tom, že za onemocnění slinivky může třeba taky tučná strava a velké množství mléčných výrobků, které konzumujeme. Naštěstí i proti onemocněním slinivky lze bojovat, a to tak, že si naordinujeme bylinky.

Jak jsme zmínili, nejčastějším důvodem onemocnění slinivky je nadměrné pití alkoholu, ale rozhodně to není jediný důvod, na kterým bychom se měli pozastavit. Nejčastějším onemocněním slinivky je třeba chronický zánět nebo akutní zánět tohoto orgánu, který může slinivku trvale poškodit. V případě, že budete pít bylinkové odvary a čaje, které slinivku pozitivně ovlivňují, trvalému poškození se může předejít.

Jaké tedy bylinky pomáhají slinivce, jaké ji dokážou povzbudit a pomoct jí?

Hořec žlutý

Jednou takovou bylinkou je třeba hořec žlutý. Jedná se o bylinku, která je nejlepším parťákem při špatné funkci slinivky. Stačí rozdrtit kořen této bylinky, který si uvaříte a poté ho konzumujete (stačí si ukrojit na špičku nože a zapít). Existuje ale také takzvaná tinktura této bylinky, která stimuluje zažívací systém, dokonce usnadňuje i trávení tuků. Bylinka nijak nezatěžuje žaludek.

Lékořice

Lékořice je pro náš žaludek něco skvělého. Nejen, že povzbuzuje činnost žaludku, ale také pomáhá slinivce. Konkrétně urychluje hojení slinivky po prodělání problematického a dlouhého zánětu. Ideální je přelít lžičku lékořice horkou vodou, posléze necháte odstát dvacet minut a pijete před jídlem.

Existuje speciální čaj na slinivku

Málokdo to ví, ale v obchodech najdete také speciální čaj na slinivku, který je směsí lékořice, heřmánku, máty, zeměžluči a meduňky. Ulevuje od bolesti a slinivku podporuje v její činnosti.