letní dovolená

Jaká místa jsou pro letní dovolenou jako stvořená?

Léto koncem srpna ještě zdaleka nekončí. Přece jenom je možné se vydat na takovou skvělou letní dovolenou i v září nebo v říjnu. V těchto podzimních, přesto ještě poměrně teplých, měsících si tak užijete stále teplé moře, aniž by vám cestu křížil dav turistů. Turistům se taky vyhnete například i na mnohých památkách, pokud zatoužíte nějaké navštívit. Jaká místa i s památkami jsou pro letní dovolenou jako stvořená?

Tedy letní – berme to už jako podzimní dovolenou, kdy si vynahradíme to, že jsme v létě nikam neodcestovali. Moře je i v září opravdu teplé a navíc pokud se vydáte do Afriky, tak tam se teprve oteplovat začíná. Svět je tam opravdu trochu jiný – hlavně obrácený. Cestovat se vyplatí na tento kontinent spíše v zimě, protože tam jsou obrovská horka.

Nicméně abychom neodbočili od tématu – pojďme si zmínit ta nejkrásnější místa, která jsou pro takovou jakoukoliv dovolenou jako stvořená.

Karibik – čisté moře doslova vezme dech

Pokud toužíte po trochu luxusnější dovolené, rozhodně si vyberte dovolenou v Karibiku. Na pár dní se tak octnete jako Johny Depp, který utíká před ostatními piráty, kteří se ho snaží už dlouhou dobu dopadnout. Je však nutné poznamenat, že i když je tato dovolená trochu dražší, rozhodně stojí za to. Svými krásně čistými moři vám doslova vezme dech.

V těchto krásných místech se mimo jiné konají i mnohé svatby, a to nejen tamějších obyvatelů. Vzít se sem chodí lidé vážně z celého světa.

Řecko – krása za dobrý peníz

Letos však jednoznačně vyhrávají dovolené v Řecku. Jsou totiž letos nejvýhodnější. Takovou all-inclusive dovolenou získáte třeba za jedenáct tisíc na jednoho na deset dní, což je rozhodně fantastická cena, která se musí využít! Nezapomínejte však na této dovolené navštívit i zdejší památky – konkrétně Athény a jednotlivé chrámy, které rozhodně stojí za návštěvu.