Jak na zdravé vlasy, které nepadají?

Jak na zdravé vlasy, které nepadají?

Zdravé vlasy si přejeme všichni. Je ale jen na nás, zda vlasům dopřejeme dobré podmínky pro to, aby mohly být zdravé a krásně lesklé. Jaké tipy jsou doporučovány? 

Lesklé vlasy, to je to, co chci

Přesně to je přání mnoha z nás – mít lesklé a zdravé vlasy, které nepadají. K našemu vytouženému cíli vede jasná cesta, která spočívá v pravidelné péči. I když si myslíme, že pro svou hřívu děláme mnohé, často se dopouštíme také základních chyb. Jak se o pokožku vlasů starat, abychom si užívali krásných a zdravých vlasů? 

Výživa s kolagenem představuje základ

Kolagen podporuje zdravý vzhled a růst vlasů. Je takovým elixírem mládí i pro ně. Zatímco když je nám zhruba dvacet roků, naše kůže a vlasy mají kolagenu dostatek, v průběhu let dochází k jeho snižování. Dokonce se jedná až o jedno procento ročně, takže není divu, že již po několika letech máme potíže s kvalitou nebo množstvím vlasů. Výživa v podobě kolagenu je proto základem nejen pro zdravou kůži, ale také pro dostatek vlasů, které září zdravím. 

Antioxidanty pro vlasové váčky

Nejen vlasy, ale také vlasové váčky potřebují potřebnou péči. Tu jim přitom můžete darovat zcela jednoduchým způsobem – stačí, když budete do svého těla dostávat dostatek antioxidantů. Díky nim se vlasové váčky zbaví nadměrné zátěže v podobě volných radikálů, a budou se rychle regenerovat. Do své stravy přidejte dostatek čerstvé zeleniny a ovoce a hlídejte si pestrou stravu. Tak své hřívě dobře posloužíte. 

Šedivění a kolagen

Když si kolagen pořídíte, nebojujete tak jen za zdravý vzhled vlasů a za krásnou a vyživenou pokožku. Dokážete totiž oddálit také proces šedivění. Když máte v těle dostatek kolagenu, vlasy a vlasové folikuly si dokáží uchovat kvalitní strukturu. Ve vlasových folikulech se tvoří dostatek pigmentu pro přirozenou barvu vašich vlasů. Pokud folikuly nejsou vyživené a dochází k jejich zatížení, dochází k šedivění a ke ztrátě objemu vlasů.