Jak bojovat s úzkostmi

Jak bojovat s úzkostmi 

Úzkosti a deprese jsou v poslední době často se objevujícím jevem. Ztráta zaměstnání, finanční problémy i rozvody a rozchody jsou jejich nejčastější příčinou. I když jsou tyto stavy normální, je důležité s nimi co nejdříve zatočit. Pokud se totiž s nimi bude člověk potýkat dlouhodobě, může to vést až k černým scénářům. I když se doporučuje péče odborníků, jsou způsoby, jak zahnat úzkosti a deprese i v pohodlí domova. 

Posilujte své denní návyky a rituály 

Jedním z nejlepších způsobů, jak zatočit s depresí a úzkostmi, je především posílit své návyky a rituály, které nám jistým způsobem pomáhají se od depresí a úzkostí oprostit. Nejlepší je si zvyknout na procházky s přáteli či dodržovat jiný typ pohybu. Každý člověk si však musí přijít na to své. Neexistuje nic správného ani nic špatného. Dodržování jakýchkoli návyků pomáhá víc než si člověk uvědomuje. 

Jsem vděčný a jsem laskavý 

Aneb věta, kterou by si každý člověk měl pravidelně opakovat. Lékaři se shodují na tom, že je až neuvěřitelné, jak je uvědomování si vděčnosti mocné a jak nám to dokáže pomoct s úzkostmi a depresemi. Snažte se hledat na věcech to pozitivní, prakticky cokoliv má svou pozitivní stránku. Vídáte se s rodiči často? Buďte za to vděční, i když je situace třeba opačná.  

Přijměte to, co nedokážete ovlivnit 

Úzkosti a deprese jsou velice často způsobeny tím, co ve skutečnosti nemůžeme ovlivnit. Je důležité se naučit přijmout věci, které nestojí na našich bedrech. Způsobují nám jen a pouze vrásky. Naopak je důležité zaměřit svou pozornost na to, co ovlivnit dokážete. Když se totiž na tyto věci soustředíte a začnete s nimi něco dělat, rázem se váš život může otočit k lepšímu.  

Humor je lékem na všechno 

Co dalšího pomáhá proti depresím a úzkostem? Jednoznačně humor. Hledejte ho a smějte se všemu, co vám k smíchu alespoň trochu připadá. Smějte se sami sobě, s přáteli, dívejte se na zábavné pořady. Hledejte zábavnou literaturu a pamatujte na to, že smích posiluje srdce i zpomaluje stárnutí.