Desatero pro pylové alergiky: Jak přežít nadcházející sezónu?

Desatero pro pylové alergiky: Jak přežít nadcházející sezónu?  

Pylová alergie nám omezuje život a ubírá sílu. Je toho ale mnoho, co nám může pomoci. Řiďte se desaterem pro pylové alergiky. Občas to bude stát trochu práce, ale úsilí se vyplatí.  

Každý den čisté 

Po dobu pylové sezóny byste si měli každý den převléct postel čistým povlečením, které jste předtím vyprali na vysokou teplotu.  

Ať žije večerní sprcha! 

Každý den si umyjte celé tělo, včetně vlasů. Na kůži, oděvech i vlasech přes den ulpívají malé částky pylu, těch se potřebujete zbavit. 

Sušíme chytře 

Jako pylový alergik asi neoceníte, když se vaše oblečení bude sušit venku a zachytávat tak hromadu pylu do své struktury. Vsaďte na sušičku, nebo sušte doma.  

Sekání trávy? To bude oříšek 

Pokud můžete, přenechejte zahradní práce jiným členům vaší domácnosti. Když už se tomu vyhnout nelze, vezměte si na sekání trávy kvalitně šitou roušku s nanovlákny.  

Vyhněte se pylové kalamitě 

Do venkovních prostor se nehrňte v době označované jako pylová kalamita. Mezi 10 a 16 hodinou při horkých či větrných dnech raději zůstaňte uvnitř.  

Kabriolet?  

V autě se snažte větrat minimálně, místo toho používejte klimatizaci s pylovým filtrem. 

Větrání domova 

Když budete doma často větrat, pozvete si zde mnoho nevítaných pylových částic. Místo toho se snažte větrat do průvanu třikrát denně. Výjimku představuje den po silném deští, zde je alergenů ve vzduchu nejméně.  

Denní vytírání 

Koberce by ve vašem příbytku dávno být neměly. Vytírejte denně, odstraňujte také zárodky plísní na stěnách i oknech.  

Mazlíčci do postele nesmí 

I když svého pejska milujete, ložnice by mu měla být zapovězena. Zejména pokud se často pohybuje venku, v pylu.  

Homeopatika 

Vyhledejte vhodná homeopatika. Pomáhá Pollens, Sabadilla i Euphrasia.  

Pylové sezóně se nevyhneme. Můžeme ale minimalizovat její dopad na náš organismus. Ano, bude to stát trochu práce, ale stojí to za to.