dovolená

Česká nebo zahraniční dovolená?

Léto je stále ještě v plném proudu, což znamená, že se mnoho lidí ještě může vydat na nějakou hezkou dovolenou. Přece jenom na dovolenou se jezdí nejen v létě, ale také i během září a října, což znamená, že pro takovou dovolenou ještě není pozdě. Během podzimních měsíců se navíc perfektně vyvarujete davům turistům. Otázkou však zůstává – zvolíte zahraniční nebo českou dovolenou?

V obou případech si rozhodně vyberete dobře. V poslední době je však oblíbená hlavně ta česká, a to hlavně díky mnoha turistickým oblastem. Ovšem i ta zahraniční má něco do sebe – tak na kterou se vydat?

Proč jet na českou dovolenou?

Letos se volila poměrně hojně ta česká dovolená, a to hlavně z toho důvodu, že lidi nejspíš omrzelo neustále se vyvalovat na plážích a čekat, až se začne nějaký turista topit, aby bylo nějaké vzrušení a dobrodružství. Lidé začali preferovat takzvanou aktivní dovolenou, která v sobě nese chození po památkách a mnohé další činnosti.

Mimo památek v sobě nese aktivní dovolená například turistiku nebo jiné outdoorové sporty. Česko si volí hlavně proto, že jsou zde velká množství cyklostezek a skvělých turistických tras, díky kterým se dostaneme na místa, na něž bychom se v zahraničí jen stěží dopravili, když bychom jenom leželi na pláži.

Pokud si však myslíte, že si českou dovolenou volí lidé proto, že je o něco levnější, pak jste na omylu. Dovolená v Česku je už skoro stejně drahá, jako all-inclusive pobyt v Řecku v září. Obě týdenní ceny se vyšplhají k deseti tisícům korun.

Proč jet na zahraniční dovolenou?

Ani zahraniční dovolená však neměla o turisty nouze. Někteří zkrátka chtějí jet na takovou dovolenou, kde se budou moct vyvalovat na pláži, poslouchat šumějící vlny a ochraňovat se před sluníčkem pod palmami.

Ovšem co se týče zahraniční dovolené – ani ta nemusí být nudná a jen proležená. I aktivní zahraniční dovolené existují. Buď to jsou například ty klasické u moře, jen obohaceny o památky, nebo si zajedeme už zrovna do míst, kde jednoznačně najdeme dobrodružství. V poslední době se stala populární Afrika, konkrétně Keňa a Tanzanie, nebo se hodně lidí vydává na Bali.