kvalitní snídaně

Jak by měla vypadat kvalitní snídaně?

V současné době, kdy je všude mnoho rychlých nezdravých občerstvení, bychom více měli dbát na svou stravu. Nejen, že bychom si měli vařit své vlastní obědy do práce, ale hlavně bychom měli dbát na vyváženou snídani, která nás řádně nakopne do nového dne. Jaká snídaně se tedy řadí k těm nejlepším a je pravda to, že k snídani je nejlepší ovoce?

Dříve, než začneme s kvalitní snídaní, se musíme soustředit na aktuální mýtus, tedy na to, že ovoce je tou nejlepší snídaní. Mnoho žen snídá jen a pouze ovoce – to se však doporučuje hlavně na dopolední svačinky. K snídani je ovoce dobré jenom tehdy, pokud ho zamícháte například do jogurtu a přidáte k müsli. V tomto případě je to opravdu kvalitní snídaně. Jinak však ovoce jezte jen v dopoledních hodinách, a to například jako svačinku před obědem.

Nicméně pokud vás však zajímá taková nejlepší kvalitní snídaně, pak se soustřeďte na tu následující.

Vajíčko a zelenina

Tou nejlepší snídaní, jakou si můžete po ránu připravit, jsou rychlá vajíčka. Je jedno, jestli si uděláte klasické volské oko nebo se zaměříte spíše na omeletu. Hlavně ať jsou to vajíčka. K nim si poté dejte nějakou zeleninu a trochu tmavého pečiva.

Mnoho lidí si myslí, že vajíčka jsou pro tělo špatná, ale není to tak. Vejce se doporučují jíst hlavně tehdy, kdy dodržujete zdravý životní styl. Jsou plné živin, které tělo potřebuje, a tak se jim rozhodně nebraňte.

Přidejte k nim avokádo!

Pokud navíc k vajíčkům přidáte i avokádo, uděláte opravdu dobře. Avokádo je velice zdravé a mnoho žen ocení to, že pomáhá hubnout. Avokádo si můžete buď nakrájet, nebo ho zpracujte do oblíbené pomazánky.

Na internetu jistě najdete tipů na pomazánky habaděj, my však doporučujeme recept, který se skládá z jednoho až dvou avokád, dále ze šťávy z půlky citronu a pak taky z několika stroužků česneku dle chuti. Aby pomazánky bylo více, přidejte Lučinu, která vám nijak nenaruší chuť avokáda.