Beskydy jsou stále atraktivnějším místem. Už jste zdejší přírodu taky poznali na vlastní kůži?

Beskydy jsou stále atraktivnějším místem. Už jste zdejší přírodu taky poznali na vlastní kůži?

Kam se Češi vydávají nejčastěji? Kam jezdí poznávat krásy přírody? Kupodivu nejezdí do zahraničí, ale dávají přednost krásám české přírody. Tomu se ostatně nemůžeme divit, vždyť česká příroda je tak krásná! Zejména beskydská příroda má něco do sebe. Podle statistik se stále více lidí sjíždí právě do Beskyd. Sjíždí se sem nejen čeští turisté, ale také ti zahraniční. Nabízí se proto otázka, už jste i vy poznali Beskydy na vlastní kůži?

Největším lákadlem je Lysá hora

Statistiky také mluví o nejatraktivnějším cíli českých i zahraničních turistů. Je jím Lysá hora, což je nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Lidé se sem sjíždí proto, aby Lysou horu pokořili a zapsali si ji tak do seznamu již pokořených vrcholů. 

Na samotný vrchol Lysé hory vede hned několik cest a tras, stačí si vybrat tu, která se vám bude nejvíce zamlouvat. Nejatraktivnější je Bezručův výplaz, což je trasa pojmenována po známém českém umělci. Ale samozřejmě se můžete na samotný vrchol vydat jinou, o něco náročnější trasou. Je jen na vás, na co si troufáte. 

Orosená odměna pod Lysou horou

Lákadlem je podle všeho i orosená odměna, kterou si dopřejí ti, kteří Lysou horu zdolají. Přímo pod Lysou horou totiž sídlí Beskydský pivovárek, kde takovou orosenou odměnu mají. Pokud však nejste pivaři nebo pokud pivo nemusíte tak často, odměnou pro vás bude wellness v Beskydech, které na vás čeká v některém z luxusních penzionů v Beskydech. 

Doporučujeme se ubytovat zejména v samém srdci Beskyd, konkrétně v Kunčicích pod Ondřejníkem, kde leží Penzion Jurášek.

Najdete Satinské vodopády?

Pokud patříte k lidem, kteří milují hledat poklady, zkuste najít Satinské vodopády. I když nejsou malé, jsou skryté, jen málokdo je najde a objeví. Proto se jim říká skrytý poklad Beskyd. Najdete ho právě vy?