dětský pokoj

3 tipy, na co nezapomenout při zařizování dětského pokoje

Děti si jednoho krásného dne vyžádají svůj vlastní pokojíček, proto je nutné se na to připravit. Pokud však nechcete dítěti udělat překvapení a udělat mu takový pokojíček už třeba k narozeninám. Většinou si děti necháváte zhruba do tří let věku, než jdou do školky, u sebe v ložnici, ale od té chvilky mohou pohodlně spát ve svém. Na co se ale nezapomenout při takovém zařizování?

Než se pustíme do zařizování dětského pokojíčku, měli bychom dbát hlavně na hezké vymalování. Už dávno nemusíme dětem malovat zdi jednou barvou, ale buďme trochu kreativnější. Zkusme to například tak, že polovinu stěny vymalujeme jinak a od země do poloviny bude stěna zase jiná. Pak jen hezký vkusný lem oddělují jednotlivé barvy, a tak bude tento pokojík jedinečný už svým vymalováním.

Hned, jak se pustíte do zařizování pokoje, mějte jenom na paměti, jestli zařizujete pokojíček pro holku nebo pro kluka. Jedno i druhé si totiž vyžaduje naprosto jiné věci, tak na to nezapomínejte.

Na co nezapomenout při zařizování holčičího pokoje?

Pokud zařizujete pokojíček pro holčičku, do paměti lidí se dostalo tvrzení, že holčička musí mít jenom růžový pokojíček, což však samozřejmě není pravda. Holčičky se klidně můžou radovat i z modrého, ale potěšíte je spíše těmi holčičími barvičkami. Nebojte se zapojit trochu červené, ale jenom v jednotlivých detailech pokoje.

Nábytek volte do přírodních barev nebo do bílé barvy – nic tmavého do pokojíčku nedávejte. Vše laďte raději do jemných odstínů s tím, že pestrá barva může být nějakým kontrastem v podobě křesílka nebo domečku pro panenky.

Holčičky v pokojíku ocení nějakou skříňku na hračky, domeček pro panenky, ráj plyšáků, hlavně taky postel a nějakou komodu, kam budete schovávat její věci. Nebojte se ani drobné knihovničky pro knížky, které budete slečně číst na dobrou noc. Lampička u postele je dobrá pro chvilky, kdy budete pohádky číst nebo kdy se budou děti bát tmy.

Na co nezapomenout při zařizování chlapeckého pokoje?

Pro zařizování pokoje pro kluky platí to samé, jako pro holky. Barvy však volíte typické pro kluky, tedy hlavně modrou, zelenou nebo se nemusíte bát ani šedé. Místo domečku pro panenky však kupte klukům nějaký koberec se silnicemi, kde si budou moct jezdit závody. Mimo to je dobrá taky autodráha místo ráje plyšáků.