Zbavte se plísně v domácnosti, škodí vašemu zdraví a ohrožuje i vaše zvířata

Zbavte se plísně v domácnosti, škodí vašemu zdraví a ohrožuje i vaše zvířata 

Černá plíseň je to nejhorší, co se nám může stát. O její existenci nemáme dlouho žádné povědomí. Pouze pozorujeme vznik alergií, dýchacích potíží, nebo také dalších zdravotních komplikací. Až najednou při malování to objevíme – v ložnici bylo za skříní velké ložisko plísně.  

Černá plíseň je nejhorší 

Největší potíže dělá v domácnosti černá plíseň. Ta se objevuje nejčastěji tam, kde je špatně provedena izolace domu. Co můžete udělat nyní? Projděte si celý byt. Kontrolujte, zda v blízkosti kolejnicové garnýže nepozorujete černé skvrny. Sundejte záclony a všímejte si, zda nedošlo k výskytu plísně i u vás doma. Odsuňte veškerý nábytek dál od stěny a pozorujte, zda není ve vašem bytě černá plíseň.  

Kde se plíseň vyskytuje nejčastěji 

Nejvíce se tato potíž objevuje na severní straně bytu. Tam si dejte s badatelskou prací skutečně záležet. Pečlivě oddělejte koberec, skříně i postel. Je vše v pořádku? Výborně! Nyní ještě zkontrolujte, zda je rošt vaší postele z lamel. V mnoha případech, kdy je rošt postele souvislá vrstva, nemá přirozená vlhkost z našeho těla i místnosti kam unikat a soustřeďuje se v matraci. Důsledek? Černá plíseň přímo na vaší matraci. 

Jednejte ihned 

Pokud se vám podařilo najít zdroj černé plísně v pokojích, koupelně nebo kuchyni, jednejte okamžitě. Po nasazení ochranných prvků se postarejte o to, abyste pomocí vhodných prostředků plíseň ihned odstranili. Předejdete tak uvolňování nebezpečných spór, tedy výtrusů plísní, do prostředí vašeho bytu.  

Plísně jsou škodlivé nejen pro nás, ale také pro naše zvířecí mazlíčky. Zaměřte se na to, ať doma hodně topíte a pravidelně větráte. Udržujte vlhkost v místnostech pod 60 procenty. Když se plíseň objeví, okamžitě jednejte. Plísně dokáží způsobovat celou řadu alergií, astma, nebo také významné zdravotní potíže.