Dovolená na Maltě

Za Pepkem námořníkem až na Maltu

Každý rok přemýšlíme nad tím, kam pojedeme na dovolenou. Dovolené, které trávíme v Itálii nebo případně v Chorvatsku, jsou už takzvaně “ohrané”, proto by bylo nejlepší, kdybychom našli takové místo, které je jiné, ojedinělé, krásné. Takovým místem je Malta, která je čím dál oblíbenější. Je to především proto, že se zde natáčelo mnoho fantastických filmových trháků. Podle všeho se sem sjíždí zejména nadšenci Her o trůny také milovníci Pepka námořníka. Ovšem i ty, kteří nejsou nadšenci do filmových trháků, zde budou mít sto a jeden důvod, proč ráno vstát z postele.

Malta se nachází u Středozemního moře a je zajímavé, že má jen něco málo přes tři sta kilometrů čtverečních. Na Maltu jezdí lidé především za odpočinkem, ovšem čím dál více lidí sem jezdí za historií a krásnými místy, kterými je Malta také proslulá. A právě krásná, filmová místa nedají člověku spát a právě kvůli nim se vyplatí vstávat včasně za svítání.

Malta a její srdce zvané Valletta

Když se řekne “Malta”, mnozí lidé si rovnou vybaví její krásné srdce, kterým je město Valletta, jež je i hlavní město. Valletta stojí minimálně za den cestování, a to z toho důvodu, že je plná historie a zajímavých faktů. Nachází se zde nejen historická opevnění, ale také megalitické chrámy, které jsou označovány za nedílnou součást nejen Valletty, ale celé Malty.

Co je na Maltě krásné?

Mezi nejatraktivnější cíle turistů patří Muzeum klasických vozidel, což je atrakce lákající především muže. Muzeum se nachází na severu Malty a je nepřehlédnutelné. Kromě muzea se na Maltě vyplatí navštívit také vesničku Pepka námořníka, za kterým se sjíždí zejména rodiny s dětmi. Ve vesničce se totiž nachází uměle postavené autentické atrakce.

Pokud jste milovníkem Her o trůny, což je v dnešní době obrovský hit, musíte se vydat do Tichého města, což je město Mdina, které kdysi bývalo hlavním městem celého ostrova.