venkovní dveře

Venkovní dveře. Vyměnit nebo opravit?

Vstupní dveře časem ztrácejí svůj vzhled a ne vždy plně vykonávají svůj hlavní úkol. Dříve či později se nabízí otázka: opravit nebo vyměnit přední dveře? Pokud takovou otázku si pokládáte, znamená to, že s dveřmi není něco v pořádku.

Přední dveře do bytu mají dvě hlavní funkce:

  • zajišťují bezpečnost vašeho domova;
  • udrží teplo.

Robustní a spolehlivé ocelové dveře s bezpečnostním zajištěním – to je nejlepší volba. Konstrukce různé tloušťky plechu a vnitřní náplně se může měnit. Ale má to jednu nevýhodu – kov má dobrou tepelnou vodivost. Ve větších bytových domech, tento problém není příliš nápadný, ale ztráty tepla jsou velké.

Venkovní dveře! Masiv, MDF nebo kov

Přední dveře z masivního dřeva nebo MDF desek poskytují lepší tepelnou ochranu, jsou pevné a odolné vůči praskání, ovšem léty tyto vlastnosti ztrácí. Možná to je důvod, proč jsou kovové dveře nejoblíbenější. A tento trend se ještě nezměnil. Dveře vyrobené z masivního ocelového plechu, vydrží po dlouhou dobu. Nevýhoda – v průběhu doby, jejich vzhled se stává neatraktivní. Povlak se poškrábe, nemluvě o tom, že povrch dveří může být poškozen za různých okolností, ať už náhodou nebo úmyslně. Vnitřní výplň (izolace) v průběhu času také částečně ztrácí své vlastnosti.

Vyměnit nebo opravit?

V případě, že dveře jsou slabé, tenké a křehké, neposkytují bezpečnost – určitě vyměnit! Je-li dveřní křídlo zkroucené a dveře jen volně připevněné k rámu, nejdou pořádně zavřít, je lepší výměna.Ale co v případě, že dveře jsou robustní a spolehlivé, ale pouze ztratily svůj atraktivní vzhled? V tomto případě je odpověď jasná – obnovit!Možnosti pro opravy a renovace vchodových dveří, existuje mnoho, ale na prvním místě – obkladové MDF desky. Co je to za technologie a jaké jsou výhody?

MDF obložení – výhody

MDF deska je dřevotřísková deska střední hustoty. Jejich tloušťka je odlišná. Na povrchu desky jde snadno řezat. Pokud je použit PVC povlak nebo film VINORIT, dveře lze natírat nebo potáhnout dýhou.

Hlavní výhody MDF desek:

  • Zvýšení tepelných izolačních vlastnosti;
  • Vylepšená zvuková izolace;
  • U instalace se nevyžaduje demontáž dveří;
  • Velký výběr barev, textur a reliéfy;
  • Vhodné pro dveře všech velikostí;
  • Odolnost vůči mechanickému namáhání a vlhkosti;
  • Relativně nízké náklady.