batoh

Ušetřete si místo v batohu díky těmto typům

Dovolená je část roku, na kterou se těší opravdu velká řada z nás. Mnoho lidí však neví, kam se na takovou dovolenou vlastně vydat, proto se rozhodnou většinou zavítat do zahraničí, jenže to je stále stejné. Moře je stejně slané a stejně modré, mnohdy je dokonce i špinavější, jindy samozřejmě čistší, ale na druhou stranu havětí, které nejsou zrovna sympatické při plavání. Myslí se tím samozřejmě hlavně fakt, že při plavání se nám mezi nohy pletou spousty chaluh nebo nás koušou kraby, kteří se nám také motají pod nohama a mnohdy nás vyruší z odpoledního šlofíku na pláži, protože nám vlezou pomalu až na obličej. Po tomto ovšem řada lidí netouží, proto se raději vydávají poznávat kouty České republiky, které jsou rozhodně stále krásné a mnohdy nás stojí rozhodně méně, než kolik bychom zaplatili v zahraničí.

Mezi nejoblíbenější české destinace patří rozhodně především horské oblasti, kde se mohou nadšení turisté plahočit po různých turistických túrách. Skalnatá místa jsou zase na druhou stranu oblíbená u těch, kteří milují pohádky, protože ve skalách se natáčely nejrůznější a hlavně nejznámější české pohádky, které známe a během vánočních svátků si je pouštíme. Ostatně skály jsou však oblíbenými místy pro horolezce. Horolezectví se mimochodem také v dnešní době hodně oblíbilo a najednou leze po stěnách či horách mnohem více lidí, než tomu bylo kdysi.

Pakliže se však zaměříte na takové dovolené, měli byste nejspíš sbalit jenom batoh, protože abyste docílili toho pravého dobrodružství, rozhodně byste měli spát pod stanem nebo rovnou pod širým nebem. Co si tedy sbalit a co nechat doma? A jak vlastně docílit místa v batohu?

Oblečte si to nejvíce věcí na sebe

Ten hlavní fígl spočívá v tom, že si velkou řadu oblečení oblečete na sebe, nemusíte je tedy dávat do batohu, a tak ušetříte místo například pro občerstvení nebo hlavně pro pití, které je během teplého léta opravdu potřeba. Pokud si natáhnete funkční kalhoty, tričko a ještě i mikinu, do batohu si tak můžete dát jen šortky a hygienické potřeby, přesně tak se totiž šetří místo!