Penzion- karlovarský kraj

Tajuplný penzion v karlovarském kraji láká spousty zvědavců

Kdo má rád trochu těch dávno zapomenutých, ale přesto hodně zajímavých budov opředených pozoruhodnou historií, máme pro vás tip, kde se za nimi vydat. Jeden takový opuštěný penzion s pohnutou minulostí můžete spatřit v lesích karlovarského kraje nedaleko Mariánských lázní.

Jedná se o penzion Nimrod postavený v roce 1905, dříve vyhlášený a hojně navštěvovaný, dnes spíše nahánějící strach. Postupně byla budova rozšířena na penzion s kavárnou a za první republiky se místo stalo velmi oblíbeným. Mezi návštěvníky patřil i československý prezident Edvard Beneš. Během druhé světové války byl penzion přeměněn na sanatorium pro raněné vojáky, po skončení války se však ubytovací a restaurační služby do objektu vrátily. Od té doby ale prý místo provázejí podivné úkazy. Jeden z provozovatelů záhadně zmizel, ubytovaní hosté prý často vídali pohybující se světélka v okolí budovy nebo měli intenzivní pocit, že nejsou v pokoji sami. Některé děti si v penzionu často povídali s neviditelnými bytostmi. Místo působí opravdu pochmurným dojmem. Aby také ne, je zapsáno na seznamu míst s výskytem paranormálních jevů. Záhadologové osamocenou budovu uprostřed lesů rádi navštěvují, prý v místnostech dochází k náhlým prudkým poklesům teplot, na silnici hned vedle penzionu zase k častým dopravním nehodám. Na té samé silnici se údajně po nocích pohybovala podivná stará paní, která se ráda nechávala vozit, ale nikdo z místních ji neznal.

Ačkoliv internetové stránky podniku jsou stále v provozu, restaurace v objektu přestala fungovat v roce 2003 a zakrátko se skončilo i se službami ubytování. Od roku 2006 je budova prázdná a chátrá. Její stav je po devíti letech chátrání dezolátní, zbourat se však kvůli památkové ochraně nemůže, a tak se nejspíš čeká, až se budova zhroutí sama.