pulze

Rozdíly mezi zahřívaným tabákem a vaporizérem?

Pokud se i vy řadíte mezi tabákové nadšence, rozhodně vám nemohl uniknout čím dál více rozšířený trend elektronických alternativ. A že se jich za tu dobu na trhu stihlo už vyrojit požehnaně. Pokud se i vy rozhodnete proniknout do světa elektronických alternativ, rozhodně máte z čeho vybírat. Co zařízení, to celá škála nejrůznějších vychytávek. Předtím, než se do nové trendy záliby pustíte, je dobré se zorientovat v tom, co se vám vlastně nabízí. Trhu v současnosti kralují dva typy zařízení, která se od sebe významně liší. Jedná se o:

  1. Zařízení na zahřívaný tabák
  2. Elektronické cigarety neboli vaporizéry

Ďábel je skryt v detailech

Ačkoliv se na první pohled může zdát, že princip, a především význam těchto nových produktů je totožný, není tomu tak. Tato zařízení fungují na zcela odlišném principu, stejně jako služba, kterou uživateli poskytují se také do značné míry liší. Ať už se ale rozhodnete pro jakoukoliv variantu, rozhodně nešlápnete vedle. Pojďme se tedy podívat, v čem tkví kouzlo elektronických alternativ.

Ten dělá to a ten zas tohle…

Vaporizéry nebo jinak zvané elektronické cigarety můžeme považovat za téměř mimozemšťana v tabákovém světě. Jedná se o produkty, které nám požadovaný nikotin poskytují prostřednictvím zahřívání e-liquidu, tedy náplně produktu. Po jejím zahřátí dochází k uvolňování páry, která obsahuje nikotin. Díky tomuto způsobu fungování, který vynechává proces hoření, se značným způsobem snižuje zdravotní škodlivost.

Zařízení na zahřívaný tabák jsou naproti tomu vizuálně i uživatelsky mnohem více blízké klasickým produktům. Stejně jako u zmiňovaných vaporizérů nedochází k uvolňování nikotinu na základě spalování. V případě této alternativy je náplň nahřívána. Na rozdíl od vaporizérů ale během užívání dochází k uvolňování páry, která je mnohem blíže klasickým produktům, alespoň po vizuální stránce. Díky pouhému nahřátí totiž dochází ke snížení škodlivosti až o 80 %. Představují proto skvělou příležitost pro zachování autentického zážitku s mnohem menšími riziky. Mezi ty nejpopulárnější patří v současné době například Pulze. Jedná se o velmi nenáročné a efektivní řešení. Na jedno nabití vydrží až pro 20 použití a následně ho stačí na chvíli zapojit do nabíječky. Kromě menšího vlivu na naše zdraví Pulze oplývá celou řadou dalších výhod. Díky absenci kouře jeho užívání rovněž nezpůsobuje:

  • Žloutnutí zubů a nehtů
  • Zápach oblečení
  • Pasivní ovlivňování okolí

Pokud jste tedy zastánce spíše klasických výrobků a zároveň rádi zkoušíte nové věci, zařízení jako Pulze je pro vás to pravé.

Autor: Elena Gotfried