Mariánské Lázně

Proč jet zrovna do Mariánských Lázní?

Toužíte po lázeňském odpočinku? Chcete se procházet po kolonádě s oplatkou a lázeňským pohárkem v ruce? Vydejte se do západních Čech, do lázeňského města Mariánské Lázně. Turistů ze zahraničí tam letos moc není, o to víc si to užijete.

Západočeský lázeňský trojúhelník

V západních Čechách se to lázeňskými městy jen hemží. Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně. Každé mají něco do sebe, skutečnou perlou mezi nimi jsou ty nejmladší, Mariánské Lázně. Proč?

Jsou opředeny krátkou, ale bouřlivou historií, vznikly na místě, kde byl dřív neprostupný prales, bažiny a strmé rokle. Přesto si je oblíbilo mnoho známých osobností. Když se sem vydáte, můžete za zařadit na seznam lázeňských hostů stejně jako třeba J.W.Goethe, Edward VII., Fryderyk Chopin, Antonín Dvořák, Emma Destinová a další.

Náš tip: Víte, co sem turisty nejvíc láká? Zpívající fontána! Tu by měl alespoň jednou za život slyšet a vidět každý.

Fontána

Co na vás v Mariánských Lázních čeká?

Ubytujete se v elegantních hotelech, odpočinete si u bazénu, při masáži, během léčivé koupele. Pochutnáte si na skvělém jídle, vydáte se na procházku městem. Ochutnáte přitom zdejší léčivé minerální prameny, pokocháte se pohledem do širokého okolí, zažijete nevšední věci. Komu jsou Mariánské lázně určené především?

Díky množství minerálních pramenů, které zde vyvěrají, a jejich složení, specializují se lázně na léčbu mnoha onemocnění. Trápí vás trávicí obtíže? Bolí vás klouby? Patříte mezi ty, kdo trpí onkologickým onemocněním, nemocí ledvin a močových cest, gynekologickými onemocněními, nemocí dýchacích cest? Nebo snad metabolická onemocnění? Vám všem jsou Mariánské Lázně otevřeny a čekají na vaši návštěvu.

Víte, že minerální prameny vyvěrající v Mariánských Lázních jsou studené a většina z nich se používá při léčbě nemocí močového ústrojí? Na dýchací ústrojí zase pozitivně působí Lesní pramen, hořčík do těla doplní Karolinin pramen.