Jarní dekorace

Přineste si jaro do domu. Vytvořte si jarní dekorace

Venku je krásné jarní počasí. Všude to kvete, stromy rostou do mnoha krásných, pestrých barev a sluníčko nepřetržitě svítí a tím dobíjí energii. Mnozí lidé vnímají jaro jenom venku, protože doma ještě nemají dostatek dekorací, které by říkaly, jaké je venku roční období. Jestli ještě nemáte doma jarní dekorace, napravte to. Jaro musíte vnímat nejen venku, ale i ve vaší domácnosti.

Mnozí lidé si kupují jarní dekorace v obchodech, ale to skutečně není potřeba. Stačí vsadit na svou kreativitu a fantazii. Mnohem levnější jsou totiž dekorace, které si vyrobíte v pohodlí domova a které budou přesně podle vašich představ. Nemusíte tedy utrácet za žádné nehezké dekorace, které vašemu oku nebudou lahodit a které vaší peněžence způsobí obrovský šok.

Jarní dekorace na dveře

Na každých dveřích musí být nějaká hezká dekorace. Většinou je to věnec, který zdobí vstupní dveře mnoha z nás. Věnec se vždy odvíjí od daného ročného období. Během léta je věnec na dveřích pestrý, na podzim ho zdobíme kaštany, žaludy a typickými podzimními barvičkami, během zimy je věnec plný baněk, sněhuláků a jiných vánočních ozdob a na jaře na něj lepíme kytičky, mašličky či ptáčky, kteří také patří k tomuto ročnímu období.

Pokud se rozhodnete vyrobit si svůj vlastní věnec na dveře, budete k tomu potřebovat základ na věnec, tavnou pistoli a hromadu doplňků a aplikací, které na věnci chcete mít (umělé kytičky, stužky, mašle, miniatury ptáčků nebo třeba umělá pírka).

Jarní dekorace na okna

Jaro však může vyzařovat i z vašich oken. Na okenní parapety postavte květináče s oblíbenou květinou a do ní naaranžujte doplňky v podobě zapichovacích králíčků nebo ptáčků. Vkusné zátiší tvoří například barevná lýka, kterými zpestříte vybranou květinu. Do okenních dekorací spadají i větvičky vrby, na které si zavěsíte jakékoliv jarní symboly.