Poznejte krásy Beskyd

Poznejte krásy Beskyd. Lysá hora není jediným klenotem

Když se řekne slovo “Beskydy”, všem se ihned vybaví krásná Lysá hora. Nemůžeme se tomu divit, je pro Beskydy typická, je krásná, je vysoká – dnes je to dokonce nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Je to také zároveň nejatraktivnější turistický cíl, lidé se za ní sjíždí ze všech koutů republiky, ne-li z mnoha koutů světa. Jenže Lysá hora není ani zdaleka jediným beskydským klenotem, který stojí za vidění a navštívení.

Pokud plánujete vyrazit na víkend nebo na delší dobu na Beskyd, výšlap na Lysou horu by měl být jednoznačně tím, co podniknete. Přece jen Lysá hora k Beskydům patří, je jejich neoddělitelnou součástí a v každém ročním období je jiná, jinak hezká. Navíc pokaždé je možné vyjít na vrchol Lysé hory jinak. Jednou můžete zvolit chůzi, podruhé běh, potřetí vyjedete na kole – ano, i tak se dá zdolat nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli způsob výšlapu, výhled, který Lysá hora nabízí, bude opravdu nepřekonatelnou odměnou a zároveň zážitkem. Jenže to není jediný zážitek, který vás právě v Beskydech čeká.

Jaké jsou další klenoty Beskyd?

Lysá hora je jednoznačně jedním z beskydských klenotů, ostatně takových přírodních klenotů je v Beskydech více. Například jsou za nejzářivější klenot označovány Satinské vodopády. Je to prý učiněný poklad Beskyd, jelikož ho ne každý najde. Je schovaný v beskydské přírodě, schválně, jestli ho najdete a pokocháte se krásou zdejších vodopádů.

Satinské vodopády však nejsou jedinými vodopády, které vás dostanou svou krásou. Bučací vodopády jsou další v pořadí, které jsou velmi krásné, až nádherné. Stejně jako Medvědí skála nebo další vrcholy umístěné na území Beskyd.

Nezapomeňte na dostatek odpočinku

I když je skvělé, že vaše dovolená bude trochu akční a plná zážitků, nezapomeňte na odpočinek. Ten je totiž také důležitý a to nejen v případě romantického výletu ve dvou nebo při pobytu s dětmi. Dokonale si odpočinete v Rekreačním centru Sepetná, kde je nejen možnost ubytování, ale také zde můžete využít wellness služby, při nichž se dokonale uvolníte.